CHP milletvekilleri ile yurttaş arasında ‘eski CHP’ tartışması

SİVAS’ta esnaf ziyareti özne Cumhuriyet Altını Halk Partisi (CHP) Umumi Komutan Yardımcısı Üstün Öztrak ve Sivas Milletvekili Ulaş Glokom, kentte esnaf ziyareti sırasında benzeri yurttaş ile çarkıt CHP tartışması yaşadı.

Tutum Masası üzere Sivas’a mevrut CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akış, CHP Genel Komutan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Antalya Milletvekili Güç Osman Budak, Hatay Saylav Mehmet Güzelmansur, İstanbul Mebus Mehmet Akif Hamzaçebi, İzmir Mebus Bedri Serter, Tekirdağ Mebus İlhami Özcan Aygun, Uşak Milletvekili Özkan Alaz, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Sivas Mebus Ulaş Glokom, iktisat masası toplantısının arkası sıra esnafı gezdi.

‘ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ HANGI KUZULUK GETİRDİNİZ’Afyon Çıkmaz ve Atatürk Caddesi üzerinde esnaf ziyareti fail CHP heyeti bir vatandaştan aksülamel aldı. Vatandaşın, “Şimdi CHP’den ati birey bu durumu düzeltebilecek mi? Açıktan cezir tıpkısı molekül mi var?” diyerek Yüksek Öztrak’a soru yöneltti. Vatandaşın henüz sonra “Bozuk bire bir CHP yok. Atatürk’ün partisini hangi ağil getirdiniz ?” demesi üstüne Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisidir” şeklinde yanıt verdi. Bu konuşmanın peşi sıra söze CHP Sivas Milletvekili Ulaş Glokom dahil oldu. Karasu memlekette rastgele şeyin CHP döneminde olduğunu söyledi.Vatandaş ise, “Memleketimizin adamısın seni tanıyorum. Ama geçmişteki ortama ülkeyi izansız götürmeyin. Bire Bir zamanın sağcı, solcu, Alevi, Sünni ayrışımını yapmayın” diye niteleyerek konuştu. Glokom’nun “Kim ayrıştırıyor bu milleti şu dakika? Tayyip’ten eksantrik ayrıştıran var mı? 35 insanı ne yaktınız?” sorusu üzerine yurttaş, “Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel. Demirtaş’ı burada CHP otobüsünün üstünde konuşturdunuz. Madımak’ı yakanlarla branş kolalama geziyorsunuz” cevabıyla voltaj yükseldi.

Ayrıksı milletvekilleri ile vatandaşların araya girmesiyle tartışma sonuç buldu. Esnaf ziyaretlerinin arkası sıra yıldız bilimi kentten ayrıldı.Share: