CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti kadro başkanvekillerinden kuma izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Öğür takım başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların hak ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Kültürlü, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin SELIM Fırka kol başkanvekilleri, Tekirdağ’dahi Rumeli İskelesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantının ortak açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Tümen Ekip Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, YANLIŞSIZ Partili 11 büyükşehir kadro başkanvekilleri adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kasıt gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayesi doğrultusunda olduklarına aksan yaptı.

Yüksel, genel manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Reisicumhur Recep Muaheze Erdoğan’ın istem belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa hak ettiği hizmeti atfetmek ve verilmesini özlemek için bir araya geldiklerini anlatım etti.

Yaklaşık 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan CHP’nin ” Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün sağgörü ve hedefleriyle yakından yahut alarga benzerliği bile kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun başka milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla dal hatır güdümünde ilerleyen bire bir siyasi bina haline mevrut partinin deyim yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun esas prensibinin “aksiyon namına mazeret anlamak” olduğunu istikbal sürdü.

“Tahminlerinden bundan sonra bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine nesep göndermediğini kanıt ettiğini tabir eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları bütün açıklamalarda, ‘hükümet bize temel göndermiyor’ diyerek halkımızı kandırmaya etkin ve mağdur edebiyatı eden CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, bugün karı sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine dökme ululuk ödeneğinden yeknesak vererek tanıtlamak ve gerçekleri halkımızla kabullenmek istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, SELIM Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı amacıyla merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin liralık göndermiştir.

Öyle bire bir CHP’li uray düşünün kim beklentisinin yüzde 147’sini karşılayan AK Partili hükümete yönelik, ‘DOĞRU Öğür hükümeti mülk göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle yatırım yapamıyoruz’ yalanlarıyla iş bilmezliklerine kulp kendisine hükümeti suçlasın ve çok yalana karşın, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen gelir bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini gene YANLIŞSIZ Fırka hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan üstelik anlaşıldığı kabil Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir belediye başkanları bile müzebzep beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP vasıtasıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Fırka grup başkanvekilleri adına bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem dahi millete heybetli çağrıda bulunmak için bire bir araya geldiklerine belen etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını argüman eden Yüksel, şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz vasıtasıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve âcizlik yüzünden derhâl çökmektedir. Uray başkanlarınıza henüz ilk yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı fiyat bulmamıştır. Uray başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve seçme ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken dahi matlup ve yalana başvurmaktadırlar. Maatteessüf uray başkanlarınızın bu yalanına siz üstelik eş olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi tanıt etmeye çağırma ediyoruz. Bunu tanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde karacı zar ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar genişlik fiyatlı suyu kullanıyor”

Yüksel, DÜRÜST Partili belediyelerin herhangi bir ant çalışmaya, üretmeye, milletin hak ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

DOĞRU Partili belediyelerin layenkati çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin algı, yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek amacıyla muttasıl çalışmaya bitmeme edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin yer pahalı suyunu kullandıklarına vurgu fail Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olduğunu ati sürdü.???Share: