CHP’li Öztunç: Benim adayım Kılıçdaroğlu’dur

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mualla Öztunç, “Benim cumhurbaşkanı adayım, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve milletvekili olarak, 27,5 sene devlete bakım etmiş olan, kişiliğiyle, kimliğiyle, hareketleriyle bilindik olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhur reisi olmasını istiyorum” dedi.

CHP Genel Bambaşka Yardımcısı Öztunç, partisinin Kahramanmaraş diyar binasında matbuat toplantısı düzenledi. Hem kendilerinin hem de AK Öğür’nin yaptırdığı ankete göre DOĞRU Fırka’nin seçimlerde balaban oy kaybedeceğini belirten Öztunç, iktidarın Kahramanmaraş’taki görüş oranının yüzde 28-39 arasında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta yüzdelik 38-39 olan DOĞRU Öğür, Türkiye’üstelik yüzde 20’inin altına düşecektir göreceksiniz. Çok şükür milletimizin teveccühü bize var, şahsıma bile var, partime birlikte var. ve inşallah göreceksiniz genişlik geç 10 kamer bilahare seçme olacak, sandıklar açıldığında göreceksiniz gerçekleri. Anca çalmayla kalkamayacaklar bu nöbet, yok anca doyumluk, bitti o hareket. Evcil seçimlerde gereğini yaptık çaldırmadık oyları. 10 kamer sonradan Türkiye’ye aynı öğün elan güneş gelecek. Adaletten yana, haktan, hukuktan yana, hırsızlık yapmayan, yolsuzluk yapmayan, yolsuzlukla mücadele eden, öz hayatıyla vatandaşın ortada ayırt sıfır, sarayda yaşamayacak olan, Çankaya Köşkü’nde oturacak olan, devletin malını evinde kullanmayacak olan, sıkılgan, aklık tıpkısı cumhurbaşkanımız olacak. Yandaşı ensesi kalın etmeye çalışmayan, tutumsuzluk yapmayan benzeri cumhurbaşkanımız olacak. Hem da farkla. Milletin masasında icraat bitmeme ediyor. Milletin masası, reisicumhur adayımızı zamanı geldiğinde açıklayacak. DOĞRU Tümen iptila ediyor, düşkünlük etsinler. Ama, Mürtefi Öztunç adına benim cumhurbaşkanı adayım, genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve milletvekili olarak, 27,5 yıl devlete hizmet etmiş olan, kişiliğiyle, kimliğiyle, hareketleriyle bilindik olan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun cumhur reisi olmasını istiyorum. Ama kararı ego vermiyorum, kararı milletin masası, 6’lı masa, 6 önder verecek. 6 önder birtakım derse, ‘Hay hay, başüstüne’ der çalışırız ve inşallah Kahramanmaraş’ta da oy patlaması yapacağız. Mebusluk seçiminde göreceksiniz, atom karıncanın, CHP’nin alacağı oyu göreceksiniz.”‘DOĞU PERİNÇEK PEYGAMBER EFENDİMİZE HAKARET EDİYOR  CURCUNALI ÇIKARMIYORLAR’Vatan Partisi Genel Başkanı Maşrık Perinçek’in İslam Peygamberi Hz. Muhammed için söylediği sözlere reaksiyon göstererek, Perinçek’in söylediği sözlerin çokça güç olduğunu ifade etti.Öztunç, bu durumu şarkıcı Gülşen’in tutuklanması ile üstelik kıyaslama yaparak, şunları söyledi:

“Doğu Perinçek’in söylediği kavisli, benim zoruma gidiyor. Böyle benzeri husus peki mu? Açarsın Şarki Perinçek ile ilişkin ülkü, gereği neyse ahbaplık çerçevesinde yapılır Gülşen söyleyince mapushane, Şarki Perinçek söyleyince tık namevcut. Gülşen diye bir artist var, ben kişioğlu adına bilirdim ama dinlemedim halen dahi dinlemedim, hangi söylüyor bilmiyorum, yani bu benim eksikliğimdir. Çok falsolu tıpkısı cemi kullandı müstacelen denetleme, dam, hapse girdi değil mi? Gün Doğusu Perinçek’in kullandığı cümlenin ondan farkı var mı? Sefir efendimize taşlama ediyor Maşrık Perinçek, ses çıkarmıyorlar. Münasebet? Zira Topluluk İttifakı’nın içinde diyerek, Tayyip Erdoğan’a bindi veriyor diyerek hakareti Tayyip Erdoğan görmezden geliyor, hakimler savcılar görmezden geliyorlar. Şark Perinçek’in söylediği kusurlu, benim zoruma gidiyor. Hakeza tıpkı molekül tamam mu? Açarsın Şarki Perinçek ile ilişkin sevgili, gereği neyse ülfet çerçevesinde. Tabii kim anında öyle cezaevleri filan ona ben üstelik karşıyım ama Gülşen söyleyince cezaevi, Şark Perinçek söyleyince tık namevcut. Illet? Eş zira.”Share: