CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz hiçbir türel teftişten ihtiraz etmez. Bilcümle belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanları Değerlendirme Toplantısı, Ordu’bile düzenlendi. CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Ağırbaşlı, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen, Görgülü Büyükşehir Şehremini Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Çekişme, Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Porte Albayrak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını eden CHP’li Torun, Sazak Büyükşehir Belediyesi Basın Iz Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘yıldırı örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ilgilendiren konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata makul olduğunu tamlayan Torun, İktidar, rastgele türlü engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz yekpare engelleri halkımızla alay malay aşıyor. Burada kudretli olamadığını gören iktidar, bugünlerde da baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde tanık olduğumuz üzere tamamen takanak operasyonları ile belediye başkanımızı kısmak istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz üzere hususi birim kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin da gönderildiğini biliyoruz. Çıktı Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler kadrolu eleman kabil oldular. Şunu alelhusus iktidara açıklamak istiyoruz; sizin korkutma çabalarınız de itibar suikastlarınız birlikte bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye reisi dahi sizin matlup oyununuza yenilecek uray başkanımız üstelik asla yoktur dedi.

‘SOMUT CÜRÜM İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut cürüm ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını da isteyen Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Türe Bakanlığı’dır, tıpkı kişinin işe girdikten sonradan cürüm işleyip işlemediğini takip edecek olanlar üstelik İçişleri Bakanlığı’dır. Güvenlik soruşturmalarını tay tay arabası birlikte İçişleri Bakanlığı’dır. temas etkin hakkında konkre yanlişlik ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu evvelce İstanbul’a, bir nice belediyemize dahi yaptınız amma tek öz bulamadınız ve bulamayacaksınız. Nakız böyleyken iktidarın mesul olduğu amal üzerinden belediye başkanlarımızı karalamaya işlemek, gitmekte olan iktidarın acizliğinden başka bir şey değildir. ‘Teröristlerin başmak numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek türel teftişten takiye etmez, tüm belediyelerimiz şeffaftır. Fakat yıldırı örgütleri ile dal kolalama giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile da masaya oturan tıpkısı iktidardan birlikte alacak dersimiz yoktur diye konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU BÜYÜKLÜĞÜNDE MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer ile ait eleştirilere de yanıt veren Torun, İzmir Büyükşehir Şehremini’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde küçümseyici bire bir tebrik töreni hazırladı. Bu coşkuya kuma olamayanlar dahi kutlamalara gölgelemek için ne yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz ki üzerinden tahminî bire bir kamer geçmesine rağmen acıları hala geçmemiş. Başkanımız üzerine sudan sebeplerle 30 yıl esbak işlerden ekolojik ortam 3 ayrı anket izni verdiler. Iskandil Etmek istiyoruz; bu kadar mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu büyüklüğünde mı huzursuz oldunuz Ayrımsız kat henüz söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli savaşım saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, hangi soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve hiçbir uray başkanımıza benzeri santim idraksiz hamle attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının arkası sıra güruh, basına sınırlı adına devam etti.Share: