Çocuğu kabil baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’dahi hayatiyetli Hacı Ahmet Günahsız’ün çocuğu kabilinden baktığı köpeği, iddialara bakarak uray personeli aracılığıyla metal iğne ile bayıltıldıktan sonradan aynı pitbull cinsi köpek vasıtasıyla boğularak öldürüldü. Öz, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen şehremaneti personeli ile üzerindeki dulda aksesuarlarını çalan insan ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’bile ateş parçası Hacı Ahmet Saf’ün 3 sene geçmiş barınarak aldığı ve çocuğu üzere beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Saf, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki yersiz aynı arazide köpeğini ölü bir halde buldu. Köpeğinin üzerindeki siper göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Arı, durumu polis ekiplerine bildirdi. Baytar hekimle alay malay köpeğin bulunduğu alanda inceleme eden Saf, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli marifetiyle mızrap enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonraları tıpkı kapik aracılığıyla parçalandığını ve esirgeme gayeli taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin tıpkı nefer marifetiyle yasaklı temel tıpkı köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü argüman eden Ahmet Arı, köpeği bayılttıktan sonra sokakta bırakan şehremaneti personeli, dulda göğüslüğünü kayran erkek ve köpeğinin ölümüne etken olduğu yasaklı hakikat köpeğin sahibi için suç duyurusunda bulundu.

“Barınak görevlisi araçtan iner inmez mızrap tabancasıyla vuruyor, vurduktan bilahare arabasına binip et kafalı gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin şehremaneti personeli yoluyla esrar iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini ifade eden Salt, köpeğinin agresif bir köpek olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren bir tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi günü Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim uray barınağı görevlisi vasıtasıyla esrar iğne ile bayıltılmış ve fenomen adına metrukiyet edilmiş. Elan sonradan bölgede mevcut sitenin bir personeli aracılığıyla dökülmüş köpeğin konusunda becerikli köpeklere alın arkalamak amacıyla takılan koruyucu önlük ve dikenli tasması alınmış. Akabinde birlikte üstüne mahir yasaklı kapik, pitbull cinsi bir köpek yoluyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu beyninde oluyor. Şehir sakinleri aracılığıyla aynı kadro köpek olduğu barınağa bildiriliyor ve barınak yetkilisi, veteriner izinde olduğu halde köpekleri toplamak için veya köpekleri oradan ertelemek için geliyor. Değişik köpekler kaçıyor, Boncuk karı köpeği olduğu ve insana alışkın köpek olduğu için kaçmıyor. Melce görevlisi araçtan iner inmez mızrap tabancasıyla vuruyor, vurduktan bilahare arabasına binip izansız gidiyor. Elan sonra 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 ruz sakır sakır demeden canımı hiçe farzımuhal eşim ile alay malay aradım. Gelen ihbar konusunda eşim veterinerle fenomen hesabına gidiyor. Olay durumunda yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ölüm sebebi, henüz sonra pitbull cinsi saldırgan tıpkısı köpek marifetiyle Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde camit ve ikinci zaman ikinci dönüş gine eşimle beraber, baytar eşliğinde sitenin düzenlilik görevlisinin yanına gittiğimizde, görevli ‘ben bunu kapik öldükten sonra aldım’ dedi. Amma önlük ve tasma üzerinde yapılan incelemede tıpkısı çağ izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim isteyerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne etmen olan kişilerin cezalandırılması üzere sonuna büyüklüğünde savaş vereceğini rapor fail Halis, “Ben 10 gündür gaflet uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Içtimai medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar ki ‘benzeri köpek, yapma.’ Arkadaşlar, benim evladım yok, bu köpeği 2019’üstelik şehremaneti barınağından sahiplendim. Aldım, evladım namına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL dünyalık harcadım. Bu çocukları çokça sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu kapik banko birine saldırmaz ve ifadesinde melce görevlisi, ‘bana saldırdı. Ego vurdum’ diyor. Ama birikim tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, mecmu kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne evet bile karnına vurmuş. İğnenin çöz organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik güdük tıpkı sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması lazım, benim köpeğim bile bile öldürüldü. Çankırı Belediyesi melce görevlisi, kent görevlisi ve yasaklı bire bir köpeğin sahibi başlamak amacıyla üç can kesinlikle benim köpeğimin katili. Bu katillerin banko elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Örnek dokuma etmesini istiyorum. Zira ego evladım yerine koydum, Ben bu olayın sonuna büyüklüğünde peşindeyim” diye konuştu. – ÇANKIRIShare: