Çocuğu kabilinden baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’bile yaşayan Hacı Ahmet Öz’ün çocuğu üzere baktığı köpeği, iddialara bakarak uray personeli eliyle metal enjeksiyon ile bayıltıldıktan bilahare tıpkısı pitbull cinsi köpek tarafından boğularak öldürüldü. Münezzeh, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen şehremaneti personeli ile üzerindeki esirgeme aksesuarlarını arakçı kişi ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’dahi canlı Hacı Ahmet Katışıksız’ün 3 yıl geçmiş barınarak aldığı ve çocuğu üzere beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Salt, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki abes aynı arazide köpeğini ölü tıpkı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki dulda göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Münezzeh, durumu polis güçleri ekiplerine bildirdi. Baytar hekimle birlikte köpeğin bulunduğu alanda tetkik eden Günahsız, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli eliyle maden iğne ile bayıltıldıktan sonra bire bir kapik vasıtasıyla parçalandığını ve esirgeme amaçlı taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin ayrımsız insan yoluyla yasaklı gerçeklik tıpkısı köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü tez fail Ahmet Sili, köpeği bayılttıktan sonra sokakta bırakan şehremaneti personeli, siper göğüslüğünü alan eş ve köpeğinin ölümüne faktör olduğu yasaklı asıl köpeğin sahibi karşı yanlışlık duyurusunda bulundu.

“Melce görevlisi araçtan iner inmez mızrap tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonradan arabasına binip et kafalı gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin uray personeli aracılığıyla metal iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini rapor eden Münezzeh, köpeğinin saldırgan tıpkısı kapik olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren benzeri tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi günü Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim uray barınağı görevlisi aracılığıyla mızrap iğne ile bayıltılmış ve görüngü adına metrukiyet edilmiş. Henüz sonra bölgede kâin sitenin benzeri personeli eliyle dökülmüş köpeğin üstüne mahir köpeklere karşı destek olmak üzere takılan yardımcı göğüslük ve dikenli tasması münfail. Akabinde da üzerine uzman yasaklı köpek, pitbull cinsi benzeri köpek aracılığıyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu ortada oluyor. Kent sakinleri marifetiyle ayrımsız takım kapik olduğu barınağa bildiriliyor ve barınak yetkilisi, baytar izinde olduğu halde köpekleri almak üzere yahut köpekleri oradan çalmak için geliyor. Değişik köpekler kaçıyor, Boncuk ocak köpeği olduğu ve insana alışkın kapik olduğu amacıyla kaçmıyor. Melce görevlisi araçtan iner inmez metal tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonradan arabasına binip ansız gidiyor. Daha sonradan 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ben köpeği 4-5 gün geceli gündüzlü demeden canımı hiçe farzımuhal eşim ile birlikte aradım. Mevrut ihbar konusunda eşim veterinerle görüngü hesabına gidiyor. Görüngü yerinde yapılan incelemede baytar köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ahiret yolculuğu sebebi, elan sonradan pitbull cinsi agresif aynı köpek eliyle Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde durgun ve ikinci dönme ikinci dolaşma esasen eşimle bu arada, baytar eşliğinde sitenin güvenlik görevlisinin yanına gittiğimizde, görevli ‘ben bunu kapik öldükten sonra aldım’ dedi. Ama göğüslük ve tasma üstünde yapılan incelemede bire bir içki izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim düşünülerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne sebep olan kişilerin cezalandırılması üzere sonuna kadar savaşım vereceğini tabir eden Arı, “Ego 10 gündür dalgı uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Içtimai medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar kim ‘tıpkı kapik, yapma.’ Arkadaşlar, benim evladım bulunmayan, bu köpeği 2019’bile belediye barınağından sahiplendim. Aldım, evladım namına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL servet harcadım. Bu çocukları haddinden fazla sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu köpek banko birine saldırmaz ve ifadesinde barınak görevlisi, ‘bana saldırdı. Ben vurdum’ diyor. Ama görgü tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, cümle kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne ya üstelik karnına vurmuş. İğnenin iç organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik gücük ayrımsız sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması geçişsiz, benim köpeğim bile bile öldürüldü. Çankırı Belediyesi barınak görevlisi, kent görevlisi ve yasaklı ayrımsız köpeğin sahibi tutmak için üç can banko benim köpeğimin katili. Bu katillerin banko elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Örnek dokuma etmesini istiyorum. Zira ego evladım namına koydum, Ego bu olayın sonuna büyüklüğünde peşindeyim” diyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: