Çorum bilgi: TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Çorum’da “af” çağrısını yineledi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çorum’dahi mahkumlar amacıyla af çağrısını tekrarladı.

Sarıgül, Çorum L Tipi Bağlı ve Belirgin Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı açıklamada, cezaevlerinde fariza fail infaz himaye memurlarının şartlarının düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

Cezaevlerindeki yürütüm koruma memurlarının emniyet mensupları statüsüne geçmesi gerektiğini belirten Sarıgül, “İnfaz himaye memurlarımız ruhiyatçı, benzeri zamanda doktor, bire bir zamanda ata, benzeri zamanda yavru. Onların içeriye giren baht mahkumları ile pekâlâ ilgilendiklerini kendileri ile etraflı şekilde görüştüm. Ilk çalışanların morallerinin düzeltilmesi geçişsiz. Her makule stresten ırak olmaları lazım.” dedi.

Cezaevindeki mahkumlar amacıyla af çağrısında bulunan Sarıgül, bunun siyasal değil, vicdani tıpkısı davet olduğunu aktardı.

Türkiye’yi istisna etmek isteyenlerin hele gençleri uyuşturucu batağına ittiklerini dile getiren Sarıgül, şunları kaydetti:

“Metal batağından dünya mağdur olan binlerce gencimiz şans mahkumu yerine cezaevlerinde bulunmakta. Biz affın kime yarayacağının düşüncesi içerisinde değiliz. Türkiye Değişim Partisi olarak aftan kesinlikle siyasi bir husus beklemiyoruz. Benzeri anneyi evladına kavuşturabilirsek, tıpkısı ablayı, tıpkı kardeşi abisine kavuşturabilirsek, haksızlığa uğramış muhtelif nedenlerle mağdur reşit, ‘Ben bundan sonra bunları yapmayacağım, tövbe ediyorum’ diyen binlerce kardeşimizi anneleri, babaları, kardeşleri ile buluşturursak, bu bizim üzere çok iri tıpkısı mutluluktur.”

Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi adına inançlar üzerinden yöntem yapılmasını akıllıca bulmadıklarını anlatarak, “Başı belirtik kardeşlerimiz de bizim, başı gizli kardeşlerimiz dahi bizim. Muharrem kocaoğlan dahi bizim, ramazan kocaoğlan bile bizim. Camiler de bizim, cemevleri dahi bizim. İnançlarımız Allah’a erişme yoludur. Siyasa örfümüzden, geleneklerimizden, töremizden ve inançlarımızdan elini çekmeli.” ifadesini kullandı.

???????Sarıgül, daha sonraları kentte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Share: