Çorum haberi: Bayat belediyesi 25 bin metrekarelik alanı TOKİ’ye tahsis etti

Bayat Belediye Reisi Ekrem Ünlü, uray meclisinde oybirliği ile alınan kararla, Yatukcu Mahallesi Utku Caddesi ile Tepebayat Mahallesi Tepebayat yolu arasında kalan 25 bin metrekarelik tıpkı alanı TOKİ’ye tahsis ettiklerini açıkladı.

İlçenin en merkezi durumunda Günü Geçmiş çayı sahilinde TOKİ sitesi kurulacağını ifade fail Komutan Ünlü, “Günü Geçmiş tarihi açısından milat olan tıpkı karara henüz imza atmış olmanın ve böylesi heybetli bir hizmeti ilçemize kazandırıyor olmanın onurunu, gururunu bütün birlikte yaşıyoruz. Bütün içtimai alanlarıyla ilçemizin yıpranmamış yaşam merkezi, hava merkezi olacak TOKİ konutları ile ilçemiz adeta yeniden ümran ve mensur etmiş olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ilçemize yapılan tarihi yatırım ve hizmetlerle bilcümle birlikte şehrimizi gelecek 100 yılını mensur ediyoruz” dedi.

“SELIM Fırka Çorum Saylav Erol Kavuncu’ya Günü Geçmiş çayının ıslahından başlayarak; TOKİ’nin Bayat’a kazandırılmasındaki tekmil süreçlerde göstermiş olduğu yakın demet alakadan ve süreci tıpkısı strateji ederek sonuçlandırmasından yağlık, şahsım ve hemşehrilerimiz yerine şükranlarımı sunuyorum” diyen başbuğ Adlı, “İlçemize kazandırılan bu tarihi yatırımı ve değişik yatırımlar üzere, en ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girmek için, Çevre Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Gaye Kurum’a, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a, Çorum Milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürümüz Prof. Dr. Lütfi Akça’ya, AK Fırka İl ve İlçe teşkilatlarımıza, İl Umumi ve Belediye Divan Üyelerimize ve emeği güzeşte herkese şahsım ve altın hemşehrilerimiz namına şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: