Çorum’da 8 ilçeyi şehir merkezine bağlayacak çevreyolu kavşağı yılsonuna bitecek

AK Öğür MKYK Üyesi ve Çorum Mebus Ahmet Sami Ceylan, Çorum Çevreyolunda yapımı devam fail ayrımlı düzeyli köprülü kavşağın bu sene sonuna kadar bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve İl Genel Sedir Başkanı Mehmet Bektaş ile birlikte Çevreyolu’nda yapımı bitmeme eden kavşak çalışmasını durumunda inceleyici Milletvekili Ahu, hem Karayolları Bölge Müdürü Silov ve müteahhit firma yöneticilerinden icraat için hikmet aldı. Yapılmakta olan alevli çalışmalardan ekolojik ortam memnuniyeti dile getiren Ahu, Çorum adına akıbet kademe koca tıpkısı yatırımın gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti anlatım etti.

8 ilçeyi Çorum’a bağlayacak

Milletvekili Ahu, ihalesi 2021 yılı sonlarına doğru yapılan Samsun-Çorum- Ankara Çevreyolundan, Çorum merkez Akşemseddin Caddesi’ne bağlayacak farklı seviyeli köprülü ağız projesiyle birlikte 8 ilçenin Çorum’a bağlantısının sağlanacağını söyledi. Osmancık, Kargı, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar ile İskilip, Günü Geçmiş ve Uğurludağ ilçelerinin Çorum şehir merkezine bağlantısının bu kavşaktan sağlanacağını dile getiren Ahu, ağız ile gelişigüzel alelhusus Osmancık Caddesi’nde kilolu tıpkısı gidiş geliş rahatlaması sağlanacağını vurguladı.

Kavşak inşaatında çalışmaları iri bire bir yordam ve titizlikle tay tay arabası yüklenici firmayı tebrik kartı eden Milletvekili Ahu, kavşağın bu sene sonuna kadar bitirilip trafiğe açılacağının söyledi. Değişik Seviyeli Köprülü Kavşağa Osmancık yolunun bağlantısını sağlayacak yollarda bile çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Ahu, “Osmancık bölgesini kent trafiğini budamak namına Bayat Mahallesi istikametinden dahi kullanılmamış arterler açılıyor. Osmancık Caddesi’nin trafiğini bunaltıcı anlamda düşürmeyi planlıyoruz” dedi.

400 milyon liraya dünyalık olacak

Düzeyli kavşağın 297 milyon liraya tenkis edildiğini dile getiren Saylav Ceylan, 4,2 kilometre uzunluğunda bağlantı yolları, arazi düzeçleme, görüşme yapıları, güreşçi köprüsü ve üstyapı işlerini da kapsayan çalışmaların yapıldığı kavşağın değer güncellemeleriyle birlikte maliyetinin 400 milyon TL olduğunu anlattı. Çevreyolu’nda mevcut ve Çorum’da yıllardır tartışılan Osmancık Köprüsü ile ilgili birlikte izah yapan Mebus Ceylan, köprülü kavşağın tamamlanmasıyla alay malay 5 ilçenin ulaşımında köprüye mecburiyetin ortadan kalkacağına ilgi çekti. Ahu, “Lüzumlu çalışmaları yapıyoruz. Icabında o köprüyü da yıkacağız” şeklinde konuştu.

Çalışmalarda Mıntıka Müdürü himayesinde aksatılmadan sürdürüldüğünü rapor eden Milletvekili Ahu, yapılan envestisman amacıyla başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girmek üzere kamu emeği geçenlere teşekkür etti.

Muhalefetten mevrut eleştirilere birlikte yöneltme üstelik kâin Ceylan, “Çorum’üstelik tıpkı çivisi de olmayanlar, bize hizmetin elbette yapılacağını öğretmesinler. Hizmetin şüphesiz yapıldığı ortadadır” dedi. – ÇORUM

Share: