Çotanak Spor Kompleksi’nde düzlük zeminde ıslah çalışmaları yapılacak

DÜRÜST Tümen Giresun Saylav Cemal Öztürk, Çotanak Spor Kompleksi’nde kayran zeminde iyileştirme çalışmalarının yapılacağını bildirdi.

Öztürk, yaptığı kayıtlı açıklamada, bozulmalardan periferi ülkü yaşanan zeminin durumuyla ilgili Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüştüğünü belirtti.

Icra Vekili Kasapoğlu’nun, düzeltme çalışmalarıyla başlatılması amacıyla ilgililere buyruk verdiğini aktaran Öztürk, şunları anlatım etti:

“Bilindiği için stadyumun kayran zemininde bozulmalar meydana geldi. Bu boyut sporcu sağlığını ve oyun kalitesini suratsız etkiliyor. Halı örgünün sıklığından ve abuhava yapısından kaynaklanan sorunlardan muhit zeminde yosunlaşma ve katıksız çim dokusu kaybı yaşandı. 20 Kasım’da başlayacak Acun Kupası zımnında liglere verilecek arada sahanın zemininde ıslah yapılması kabil. Sayın Bakanımıza durumu anlattım ve müzaheret temenni ettim. Bakan Satma ilgilendiren genel müdürlüğe konuyu araştırıp gereken ne ise yapmaları talimatını verdi. Sorunun gelişmemiş zaman içerisinde çözüleceğine inanıyorum. Konuya gösterdikleri hassaslık üzere kendilerine teşekkürname ediyorum.”

Share: