Cubiti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı heyetinden Rektör Çiftçi’ye ülfet

Cubiti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı heyeti, işbirliği çerçevesinde temaslarda gezmek amacı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah’yi müzakere etti.

Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasından yapılan ve etraflı süredir bitmeme fail işbirliği çerçevesinde vukuf birikimi ve imkanlarını Cibutili öğrencilere aktarılıyor. Cibuti Üniversitesi’nden mezun olan liyakatli öğrencilere verilen yurtdışı yetişek bursu ile efdal lisans eğitimi alması planlanan öğrencilere ilişkin temaslarda gezmek için Cubiti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı heyeti, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba’yi musahabe etti.

Bakan Danışmanı Dr. Fahmi Ahmed Mohamed, Türkiye’de değişik konularda işbirliği yaptıkları 3 üniversiteden biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu eğitim bilimi kalitesinden ve imkanlardan akıbet rütbe mutlu olduklarını ve gelecek akademik sene için yaklaşık 60 öğrenciyi faziletli lisans eğitimi için göndermeyi arzu ettiklerini dile getirdi. Ziyarette ayrıca bulunan öğrencilere ilgili tıpkısı yorum yapılarak Cibuti Cumhuriyet’inin öğrencilerden beklentilerine ait düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Rektör Ekinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bire bir yetişek anlayışı benimsediğini ve öğrencilere verilen imkan fırsatların geliştirilmesi üzere sürekli çalışmaya devam ettiklerini belirterek Cibuti ile işbirliğinden ve burs almaya türe kulaklı öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne akseptans etmekten sevinme duyacaklarını ifade etti. Musahabe misafirlere armağan sunma edilmesi ile sona erdi. – ÇANKIRI

Share: