Cumhur Reisi Erdoğan, Kilis Heybet Hastanesi’nde otama gören depremzedeleri müzakere etti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “Çabucacık müstacelen 10 ilde inşaatları başlatacağız. Bundan önceki yerlerde lacerem bu işleri başardıysak inşallah 10 vilayetimizde üstelik o şekilde başaracağız. Hiç endişeniz olmasın, biz bu işlerin altından kalkarız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Kilis Azamet Hastanesi’nde otama gören yaralıları ülfet etti.

Erdoğan, yaralılara önceki olsun dileğinde bulundu, sağlık durumları üzerine doktorlardan bilgi aldı.

Bir depremzede yakını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Allah devletimize arıza vermesin.” ifadesini kullandı.

Başhekim ve şifahane personelinin yaralılara gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren depremzede yakını, “Âdeta buyurmak istediğimiz ululuk, fethetmek istediğimiz hükümet, Allah razı olsun.” diyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan de depremzedeye geçmiş olsun dileklerini iletirken, “Cenabıhak iflah versin. Hastanın duası makbuldür. Bizi duada unutmayın inşallah.” dedi.

Başka ayrımsız depremzedeye de onma dileyen Erdoğan, “Dünyada böyle aynı hınç namevcut. Acun Keyif Örgütü’nün bir mensubu, ‘Kara depremlerinde, Japonya’yı söylüyorlar, Türkiye onun on misli daha fazla’ diyor. Dakikasında çabucacık 10 ilde inşaatları başlatacağız. Bundan esbak yerlerde kuşkusuz bu işleri başardıysak inşallah 10 vilayetimizde de o şekilde başaracağız. Tek endişeniz olmasın, biz bu işlerin altından kalkarız.” ifadelerini kulandı.

Erdoğan, ziyareti sırasında görüştüğü şifahane personeline dahi teşekkürname etti. Ferda ziyaretlere bitmeme edeceklerini tamlayan Erdoğan, “Böylecene 10 ilin 10’unu dahi dolaşmış olalım istiyorum.” diye konuştu.

Share: