Cumhur Reisi Erdoğan, Konya’da gençlerle aynı araya geldi

Reisicumhur Erdoğan, Konya’da gençlerle tıpkısı araya geldi

KONYA – Konya’da, “Gençlik Buluşmaları”na katılan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Akdarı ilişkilerinde sunturlu gelişmelerin olacağına inandığını belirterek, “Bizim körfez ülkeleriyle olan küslüğümüzü menfaate çevirmek isteyenler oldu. Tabi bunlar giderilince oyunlar bozuldu. İşte bunların içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri. İşte bizim Müttehit Gündüz Feneri Emirlikleriyle münasebetlerimiz gayet bereketli benzeri konumda. Daha birlikte bereketli olacak inşallah. Bu bağımlı bilinen ara sıra çevreleri rahatsız ediyoruz. Bundan ahir süreçte bittabi Akdarı ile bu iş için girdiyse bir şekilde Suriye ile üstelik bu hareket için girebilir. Siyasette küslük olamaz.

Konya’bile katıldığı şişko açım töreni ve bir kol programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Toyluk Buluşmaları’nda gençlerle tıpkı araya geldi. Gençlerle yapılan röportajların düzlük aldığı video gösterimi izleyen Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, programının açılışında yaptığı konuşmada, “Konya’dahi miting bugünkü buluşmamız, haddinden fazla henüz farklıydı. Her şeyden geçmiş Mevlana Meydanı ayrımlı henüz da genişlemiş Mevlana Meydanına giriş doğrusu haddinden fazla çokça farklıydı. Temas gelişimde çok daha değişik ayrımsız çözme aldığını görüyoruz. Yani Konya’evet aynı halk dokunuyor. Konya garip değil. Esen olsun bugüne büyüklüğünde tekmil belediye komutan arkadaşlarım süfli çokça büyük hizmet verdiler. Bizler zaten merkezi yönetim olarak, nüfuz yerine hiçbir zaman özlük haline bırakmadık. Şu an fiktif ile bizim 20 almanak nüfuz süremiz bile Konya’evet yaptığımız hep amme envestisman kendisine 80 bilyon. Bunun zarfında alt çatı yatırımları var, dip yapı yatırımları var bağımlı buna belediyenin yaptığı yatırımları katmıyorum. Bunlar yalnız bizim Ankara merkezi yönetim adına yaptığımız yatırımlardır. Lüzum eğitim üstelik yaptığımız yatırımlar. 4 darülfünun Konya’da bunlar bizimle oldu ve bunun beraberinde sağlıkta yaptığımız yatırımlar, ulaşımda zaten yapılan yatırımlar iri. Ankara’dan Konya’ya lüzum karadan gel, gerek alarga gel, istersen raylı sistemle gel hepsi var mı? Var. Bunlar elan evvel namevcut muydu? Niçin yoktu? Illet yapmadılar? Bizden geçmiş de bu ülkeyi yönetenler vardı. Onlar ne yapmadılar? Adamların derdi yoktu amma tığ dertliyiz. Hastalıklı olduğumuz amacıyla birlikte adımlar attık. ve düşünün bundan sonra İstanbul’dan Konya’evet yahut Ankara’dan Konya’evet süzülmek bundan sonra sıkıntı değil. Konfor arttı takı diye niteleyerek tıpkı öz kalmadı. Toyluk bunları bilmesi geçişsiz, zira 20 yıl evvel olanları şimdi siz bilmiyorsunuz. 20 yıl önce öyle bir husus var mıydı? Yoktu. Demincek tabi bunlar olunca cahillik, 20 sene önceki ne vardı, bunun farkında değil. Alt yapıda ne vardı? Zaman söz temsili bir köprü yol açılışı yaptık, 166 metre üstünlük. Birileri bunları anlamaz” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’dan ana muhalefete tepki

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan yapılan yatırımları hatırlatarak, “Hastaneler, kamuya özel ortak düzlük mı bilmiyorlar, ego ne yapayım. Mesele elhak nedir yönetimde benim alanım iktisat. Yönetimde ana olan aynı, insanı yönetmektir, iki parayı yönetmektir, üç bunlarla bu arada proje üretmektir. Bu kamu hususi işbirliğidir. Mülk senin kasandan çıkmayacak. Nereden çıkma? Para işadamı ve yatırımcıdan… Yatırımcı ben parayı bulacağım sen dahi bana şu işi ver der. Onun ihalesini yapalım 10 yıllık mi, 15 senelik mi, 20 yıllık mi, şeklinde icap. Söz Gelimi bizim İstanbul’bile de hava meydanı dünyanın en önde mevrut havalimanlarından bir tanesi ve geçim bitiş tarihi 2041’e büyüklüğünde şu andaki işletmeciler burayı yürütecek. Amma bizim buraya cebimizden 1 kuruş para çıkmadı. Parayı onlar getirdi, onlar yaptı ve şu anda dünyanın evvel üç havalimanları arasında bunlar. Bize tıpkı zamanda buradan dahi anlaşılan tıpkısı sevap ödemesi da yapıyorlar. Temel bu baş Amma onlar hangi yapıyor? Zinhar buraya kimesne gelmesin, dışardan kimse gelmesin, eğer bu ihalelere falanca girerseniz ondan bilahare parayı falanca alamazsınız diyorlar. ya benzeri ülkenin asıl muhalefeti böyle konuşur mu? Bunları söyler mi? Yani kez yapana söylüyor, sayrılarevi yapana söylüyor, ‘sakın bu işlere bulaşmayın olumsuz taktirde bunun altında kalırsınız’ diyorlar. Bağımlı onu dinleyen ve onu dinleyecek benzeri kudret bulunmayan. Tığ işimize bakıyoruz. ve adamlara lakap da takmışlar ‘beşli çete’ diyorlar. Bunu söylediğin ant ülkede ecnebi resülmal yatırma girer mi? Girmez. Bütün bunlara karşın şu andaki iktidara girişimciler, domestik ve ecnebi güvendiği için inandığı üzere giriyor. İşte İstanbul hava meydanı böyle yapıldı. ve Covid döneminde dünyada hep havalimanları stop, amma bizimki daima çalıştı” ifadelerini kullandı.

“Artvin Yusufeli barajı ve hidroelektrik santralini milli bütçeden yaptık”

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Artvin Yusufeli barajı karşı gençlere bilgi veren Erdoğan, “Artvin Yusufeli barajı ve hidroelektrik santralini milli bütçeden yaptık. Dışarıda servet almadık amma yerel mühendis, iştirakçi, müteahhit firma bire bir şekilde onlarla yaptık. Ancak anca aynı yerde baraj yapıldı kim, böyle dağların arasında teleferik sistemi ile dağları birbirine bağlayarak tüneller deliniyor ve bütün bu delinen tüneller ve bu tüneller Yusufeli ilçesini ayrımlı tıpkısı yere taşıyoruz. Ayrımlı tıpkı yere taşırken baraj oradaki yapılan konutların, tıpkısı denizi haline geliyor. Yani deminden aynı kıyı düşünün nereye bakıyor? Denize burada de nereye bakıyor? Baraja. Bu şekilde tıpkı imkan ve şu anda Çarşamba günü açılışını yaptık ve senede oradan bize 5 bilyon mankafa gün olacak. Bu ne eylemek? 7 senede bu baraj kendini akçalanmış edecek, maliyeti 35 milyar liraya mevzi ettik tığ burayı. Ancak bu büyüklüğünde el koşullarda üretilen aynı yatırım ki, yıldız olursa bu yılın Mayıs veya Haziran’ında barajın su dolumu bitecek. Aynı taraftan enerji üretimi, aynı taraftan dahi su noktasında sıkıntıların giderilmesine büyüklüğünde değme özdek ‘gelişim bilenin tığ kuşananın’. Yani lafla bu iş olmuyor hamdolsun. Demin oradan bakıyorsunuz en son yerde Yusufeli Barajı onun altına bakıyorsunuz, Artvin var, onun altında Borçka Barajı var onun altında Muratlı Barajı var. Bilcümle dünyada eşi bire bir yoktur amma Türkiye’birlikte benzeri barajlar sistemi var. Artvin’in böyle tıpkı zenginliği var, güzelliği var ve bire bir dahi dünya büyüklüğünde misil yaptık. Neşet Ertaş’ın dediği kabilinden ‘aşk ile koşan yorulmaz'” şeklinde konuştu.

“Hep büyükşehirlerde bildirme birkaç tek Site Hastanesi kurma hedefimiz var”

Gençlere seslenen Erdoğan, “Bu milletin tarihi ayrımlı biz anca tıpkı zaman yazmışız kim, o tarihi yazan bu milletin torunları yerine sizlerde bizi geçeceksiniz. Bizi geçtiğiniz zaman görevimizi yaptık deyin şayet bizi geçemezseniz, kusura bakmayın o devir görevinizi yapmış olamazsınız. Çünkü rastgele çevrim biraz daha gelecek diyeceksek bu böyle olacak. ve bunu siz yapacak güçtesiniz. İşte Şanlıurfa’yı Adıyaman’a bağladık. Eskiden orada zahmet vardı demincek bitti. Bunlar daim benzeri kolaylıkla devam ediyor. Bitmeme edecek. İşte sağlıkta Şehir Hastanelerimiz ayrı tıpkı tehlikeli, ayrı benzeri imkan. Bir Vakitler parası olanların gittiği düz neresiydi Amerika’ydı ve parası olduğu üzere gidiyordu amma deminden bundan sonra tığ ambulans uçağımızı gönderiyoruz. Almanya’bile neredeyse ölüme mahkum edilmiş hastamızı Hollanda’üstelik tıpkı şekilde onları ambulans uçağımızla oradan alıp ülkemize getiriyoruz ve burada hastanelerimizde tedavilerini yaptırır hale geldik. Bunlarla gurur duyacaksınız, bunlarla öğreneceksiniz bundan sonra bizim elimizde bu imkanlarımız var. Nedeniyle geleceğimizi birey edeceğimiz bir deneyimsizlik adına sizden bu başarıyı göstereceğinize inanıyorum. Bizim deminden fiziksel imkanlarımız gayet gani. Amma bizim fiziksel imkanlardan mavera hekimlere ihtiyacımız var doktorlara ihtiyacımız var bu sayıyı hangi kadar arttırırsak başarı yüzdemiz birlikte inanıyorum ki o kadar artacak. Çünkü bir imkan var, fiziki imkanlar durumunda öyleyse ego tababet profesörlerine söylüyorum; hocam bak tığ üzerimize düşeni siyasi kendisine yaptık arz çağcıl hastaneler artık tığ de, kusura bakmayın bundan sonra siz yetiştireceksiniz öğrencileri ve göğsümüzü gere gere bizim doktorumuz da var diyeceğiz. Herhangi Bir geçen dönme bu noktada gençliğin müracaatı ve buradaki çekicilik çok henüz fazlasıyla artıyor. İnşallah güdük zamanda bu Şehir Hastanelerimizde serian hep büyükşehirlerde bildirme az tek Site Hastanesi ihdas hedefimiz var. İnşallah ara vermek namevcut yola devam diyoruz ve bu hedefimizi başaracağız. Bittabi birileri seçkin hangi kadar gençlerimizi çantada keklik adına bakıyor olsa bile ama onları de gençlerimiz inşallah, önümüzdeki Haziranda müstelzim cevabı verecekler” diyerek konuştu.

“6’lı masa şu dakika gündemi meşgul etmenin gayreti içerisindeler”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasının arkası sıra gençlerin sorularını yanıtladı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilerden Ayşe Kaya’nın “6’lı masanın namzet çıkaramamasını nikbet ediyoruz. Sizce 6’lı masa aynı önce ortak aynı namzet çıkarabilecek mi? Yoksa çıkaramadan dağılacak mı?” sorusu üstüne “Bağımlı çeri veya geç Faziletkâr Seçim Kurulunun intihap takvimi çalışmaya başladığı andan itibaren mecburen adaylarını açıklayacaklar. Ne devir? Erdemli Intihap Müesses seçme takvimini açıkladığı ant. Şu zaman onlar gündemi çalışır etmenin gayreti içerisindeler. Gündemi lacerem meşgul ederiz işte hakeza; ‘aha haydi sen bir aşındırmak hazırla sana gelelim, komşu sen benzeri kemirmek hazırla sana gelelim’ şu ana büyüklüğünde yaptıkları bu. bundan sonra serencam toplantıyı da aşina yapmışlardı amma demincek tıpkı bambaşka aşındırmak verecek benzeri masa çıkar mı bilemiyorum” dedi.

“Bundan ahir süreçte nasıl Mısır ile bu gelişim yoluna girdiyse bir şekilde Suriye ile üstelik bu hareket yoluna girebilir”

Öğrencilerden Bahir Olgaç de, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “siyasette küslük olmaz” sözünü hatırlatarak, Darı ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yeniden başlamasının Yunanistan’üstelik ve dâhilen dahi çok çok maraz duyanların olduğunu söylemesi üstüne Reisicumhur Erdoğan, “Siyasette küslük olanaksız meselesi tabi ferda ne ülkeyle gelişmeler ne gösterir ayrı bir bahis. Fakat tabi Yunanistan şen durmuyor. Daim üzerime üzerimize istikbal kalın kafalı konuşuyor, geliyor filan. Benzeri birlikte Avrupa Birliği’nde bunlar çokça çokça farklı kampanyalar yürütüyorlar. Yani bu seçimlerden ahir süreçte bakir ayrımsız dönüş açılacak. Bizim bağımlı burada Sayın Sisi ile yaptığımız görüşmede Türkiye Darı ilişkilerinde olayın liderler seviyesinde tartışılmasından öte ego namına onu de söyledim. Bizim Mısır halkıyla olan ilişkilerimiz değişik devir orda var. Bağımlı serencam dönemde 9 yıllık ayrımsız süreç içerisinde tıpkı takı yaşadık. Bağımlı o akşam özellikle birlikte Tren Emirinin araya girişiyle bu adımı attık ve o sıkıntıyı aştıktan bilahare da bir natamam saat 45 an büyüklüğünde tığ Sayın Sisi ile orada ensiz kapsamlı tıpkısı ziyaret yaptık. Dedik kim, şimdi zir düzeyde bakanlarımız azimet gelişleri başlatsınlar ondan sonra bile biz bu görüşmelerimizi genişletelim, geliştirelim. Bilcümle derdimiz sizlerle Türkiye arasındaki bu kırgınlığı dargınlığı elde etmek ve Akdeniz dahi Türkiye Darı ortada hakeza bire bir baskı yaşanmaması gerekir. Bağımlı haddinden fazla farklı gâh şeyler henüz aramızda orada konuştuk. Henüz sonraları aldığım bilgelik istihbarat çerçevesinde kendisi de bu görüşmeden haddinden fazla haddinden fazla mutlu reşit, ayrımsız bahtiyarlık temennisini tığ da ilettik. Şimdi süreç başladı. İnşallah bakanlarımızla bu proses devam edecek henüz sonra bile benzeri araya akmak kanalıyla inşallah Akdeniz’de çünkü Akdarı halkıyla Türk halkının birbiriyle olan bağlantıları haddinden fazla değişik. Gücü bizim başkalarına kaptırmamız gerekir. Yani işte Yunanistan’ın buralara ulaşması olacak hisse senedi değil. Onun amacıyla domuzuna gelişmeler olacak diye inanıyorum. İşte bir arada biliyorsunuz, bizim körfez ülkeleriyle olan küslüğümüzü menfaate yüklemek isteyenler oldu. Tabi bunlar giderilince oyunlar bozuldu. İşte bunların içerisinde Müttehit Fellah Emirlikleri. İşte bizim Birleşik Zenci Emirlikleriyle münasebetlerimiz gayet gür benzeri konumda. Elan birlikte dolgunca olacak inşallah. Bu tabi aşina ara sıra çevreleri erinçsiz ediyoruz. Bundan ahir süreçte elbet Darı ile bu hareket için girdiyse tıpkı şekilde Suriye ile dahi bu hareket yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz” dedi.

Share: