Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis Kerem Hastanesi’nde otama gören depremzedeleri görüşme etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çabucacık hemencecik 10 ilde inşaatları başlatacağız. Bundan esbak yerlerde pekâlâ bu işleri başardıysak inşallah 10 vilayetimizde birlikte o şekilde başaracağız. Hiç endişeniz olmasın, biz bu işlerin altından kalkarız.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kilis Oran Hastanesi’nde otama gören yaralıları ülfet etti.

Erdoğan, yaralılara eski olsun dileğinde bulundu, keyif durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Bir depremzede yakını, Cumhur Reisi Erdoğan’a ve hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Tanrı devletimize zeval vermesin.” ifadesini kullandı.

Başhekim ve hastane personelinin yaralılara gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren depremzede yakını, “Alelade kısaltmak istediğimiz devlet, bürümek istediğimiz hükümet, Allah razı olsun.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan üstelik depremzedeye geçmiş olsun dileklerini iletirken, “Tanrı iflah versin. Hastanın duası makbuldür. Bizi duada unutmayın inşallah.” dedi.

Başka tıpkısı depremzedeye birlikte onma dileyen Erdoğan, “Dünyada böyle tıpkı acı namevcut. Acun Afiyet Örgütü’nün bire bir mensubu, ‘Kara depremlerinde, Japonya’yı söylüyorlar, Türkiye onun on misli elan fazla’ diyor. Çarçabuk hemencek 10 ilde inşaatları başlatacağız. Bundan önceki yerlerde nasıl bu işleri başardıysak inşallah 10 vilayetimizde de o şekilde başaracağız. Tek endişeniz olmasın, biz bu işlerin altından kalkarız.” ifadelerini kulandı.

Erdoğan, ziyareti sırasında görüştüğü şifahane personeline bile teşekkürname etti. Erte ziyaretlere bitmeme edeceklerini belirten Erdoğan, “Böylecene 10 ilin 10’unu üstelik dolaşmış olalım istiyorum.” diyerek konuştu.

Share: