Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği hafız Ravzanur’un hedefi, külliyede Kur’anı Alicenap kavramak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği koruyan Ravzanur’un hedefi, külliyede Kur’anı Eli Açık görmek

Hafız Ravzanur’un annesi Rabia Koçaker:

“Ben çay içtiği bardağı da vitrine sakladım, inç izleri duruyor”

KONYA – Konya’bile Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla musahabe edilen 12 ayda Kur’an-ı Ahi’i ezberleyen kör ortaokulu öğrencisi 15 yaşındaki Ravzanur Koçaker, ” LGS’üstelik ferah ayrımsız paye yapıp hedeflerimi kazanırsam külliyede Cumhurbaşkanıma Kur’anı Alicenap idrak etmek istiyorum” dedi.

Konya’bile tarımla geçimini sağlayıcı Mehmet ve Rabia Koçaker çiftinin 4 çocuklarından birisi olan 15 yaşındaki Ravzanur Koçaker, 4 yaşından sonra tamamen rüyet yetisini kaybetti. Tezyifkâr yaşından itibaren Kur’an-ı Semih okuma hedefi olan Ravzanur, annesi özellikle oluşmak için öğretmenleri ve kurstaki hocalarının desteğiyle ikinci sınıfta Braille alfabesiyle Kur’anı Kerimi okumaya başladı ve 12 ayda koruyan oldu. Dolgun küşat töreni amacıyla Konya’ya mevrut Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan da, hafız olan Ravzanur Koçaker ve ailesini güzeşte akşam saatlerinde evinde mülakat etti.

Hafızlığı hoşur yaşlarından itibaren istediğini anlatan Ravzanur Koçaker, “Hafızlığı küçüklükten beri çok istediğim için saklayan olduğumda çokça heyecanlandım, haddinden fazla mutlu oldum. İkinci sınıfta Kur’anı Verimli okumayı öğrendim. Annem, babam, kardeşlerim ve hocalarım bana haddinden fazla bindi çıktılar. Ben ara sıra antlaşma zorlandım, gâh ant mahdut oldu amma haddinden fazla tayf ettiğim molekül olduğu üzere yapabildim. İnşallah Allah’ım herkese yıldız ayar” dedi.

“LGS’üstelik iyi bire bir merhale yapıp kazanırsam külliyede Cumhurbaşkanıma Kur’anı Selek kavramak istiyorum”

Saklayan olduktan ahir hayalinin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya süzülmek olduğunu anlatan mânialı ortaokulu öğrencisi Ravzanur Koçaker, “Haddinden Fazla istediğimiz aynı şeydi, çok bahtiyar olduk. Onun evimize gelmesi ve tekrardan onu girmek beribenzer çok galeyan verici benzeri şeydi. Çokça candan tıpkısı insandı, çokça bahtiyar etti bizi onunla çokça kurum duyuyoruz. Benim şuan ki hedefim, 500 birlik nokta alıp Ankara Bilgi Lisesi yahut Galatasaray lisesine müracaat etmek. Şayet ongun ayrımsız ortaöğretim kazanıp LGS’de dolgunca ayrımsız aşama yapıp kazanırsam külliyede Cumhurbaşkanıma Kur’anı Ahi okumak istiyorum. Onu tekrar anlamak istiyorum. LGS dahi Matematik ve Bilgi Bilgisinde çokça görsel sorular oluyor. Bunları bana anlatacak birisi veya İngilizce bilici birisi bana okuması geçişsiz. Süreleri ego yetiştiremiyorum. ek gün hakkında yardımcı olabilirlerse beni haddinden fazla mutlu valör” şeklinde konuştu.

“Çay içtiği bardağı dahi vitrine sakladım”

Ravzanur’un annesi Rabia Koçaker, “Annelere de sesleneyim kim yapar yapamaz veya engeli var başarılı değil demesinler. Hep çocukların içerisinde başarısı vardır. Onlara yeter ki kat göstersinler, havari olsunlar. Rastgele çocuğun başaracağı tıpkı husus vardır Elhamdülillah Ravza ekstra bire bir başarıya erbap. Ekstra bir yeti gücü vardı. Haddinden Fazla çabuk başardı çokça şükür. Kimsenin yapamayacağı bire bir madde değil, ferah tıpkı liseden, bol tıpkısı üniversiteden ilk ben gelişigüzel çocuk için önce saklayan olmasını öneriyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinden çokça memnun kaldıklarını anlatan asıl Rabia Koçaker, “Bize gelecek, benim evimin bir köşesinde oturacak, çay yapacağım içecek onun varlığını görecem yani.. Ekranlarda görüp içimiz tıpkısı titriyor… Hangi yapacağım ki, geldiğinde diye düşündüm. Geldi, oturdu öz içti. Cumhurbaşkanım ben size bakınca bir öz diyemiyorum. Böyle iri benzeri adam, böyle aynı şişman şef, düşmana karşı herkese alın dimdik duran kimsenin başaramadığı şeyleri fail vatanına, millete, Türkiye Müslümanlara cemaat çıkan ayrımsız lider. Cümle dünyanın onun kalkmak istediği gibi amma olamadığı önder benim evimde öz içti. Ben çay içtiği bardağı bile vitrine sakladım, inç izleri duruyor, yıkamadım. Oturduğu meydan bile duruyor, yastığının kırışıklığını da düzeltmedim. Ben sabaha kadar tek uyumadım mutluluktan. Rabbim ömrüne para katsın” diye niteleyerek konuştu.

Share: