Çydd: Tıpkısı Terbiye Emekçisinin Paylaşımlarından Çevre Soruşturma Geçirmesi, Ülkemiz ve Geleceğimiz İçin Çok Bulut Vericidir.

Gündeş Yaşamı Tutma Derneği (ÇYDD), Artvin Kemalpaşa İlçe Milli Yetişek Müdürü Hiçlik Cengiz’in görevden alınmasına ve Cengiz’in çarkıt ÇYDD Umumi Başkanı Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde yaptığı paylaşımların anket konusu yapılmasına aksülamel gösterdi. ÇYDD’den yapılan açıklamada, “Ayrımsız eğitim emekçisinin, ayrımcı anlatım içermeyen, kamuoyunu kavisli yönlendirmeyen ya birlikte toplumda panik ve gocunmak yaratacak herhangi bir ifadeye saha vermediği paylaşımlarından dolayı anket geçirmesi, epey almanak emeklerinin bulunmayan edilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz amacıyla çokça bulut vericidir. Bu baskıcı zihniyeti kınıyoruz” denildi.

ÇYDD, Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde Milli Terbiye Müdürü adına görev işleyen Kesat Cengiz’in görevden alınmasını ve Cengiz’in bozuk ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan’ın ahiret yolculuğu yıl dönümünde yaptığı paylaşımların soruşturma konusu yapılmasını kınadı. ÇYDD’den zaman yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

Artvin Kemalpaşa’üstelik İlçe Milli Terbiye Müdürü namına görev işleyen Ihtiyaç Cengiz’in gürpedek bire bir kararla görevinden alınmasını ve bu kapsamda Cengiz’e alın başlatılan soruşturmada, kişinin içtimai medya hesaplarında kamuoyunun kuma aksülamel verdiği haberlerin ve unutulmaz Umumi Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ahiret yolculuğu sene dönümünde yapılan paylaşımlarının anket konusu yapılmasını basından öğür durumdayız.

“BU BASKICI ZİHNİYETİ KINIYORUZ”

Kemalpaşa’üstelik 15 yıldır eğitimci ve milli terbiye müdürü yerine görev fail benzeri eğitim emekçisinin, ayrımcı rapor içermeyen, kamuoyunu yanlış yönlendirmeyen evet de toplumda ürkü ve ocumak yaratacak temas ifadeye saha vermediği paylaşımlarından periferi anket geçirmesi, bunca almanak emeklerinin namevcut edilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz amacıyla haddinden fazla endişe vericidir. Bu kısıtlayıcı zihniyeti kınıyoruz.

“YAŞANAN TÜM BU ACI HÂLLER, CUMHURİYET DEĞERLERİMİZİN VE ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN NASIL AĞIR BİR TEHLİKE İLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUNU BİZLERE GÖSTERMEKTEDİR”

Kullanılmamış yürürlüğe giren sıkı denetim yasası ile birlikte düşüncelerin, fikirlerin ve mutlak iradenin cezalandırılmaya başlandığı şimdilerde, Artvin bölgesinde gerçekleşen bir TIR kazasına dayalı ‘Bire Bir henüz yaşanmasın’ şeklinde tıpkısı istem paylaşımının anket konusu yapılabileceğini bile görmüş olduk. Öz ülkesine ve tababet dünyasına yaptığı sayısız katkının beraberinde kız çocuklarının eğitimi ve eğitimde okazyon eşitliği amacıyla öncü olmuş ve hep ömrünü bu uğurda adamış hakikat benzeri Cumhuriyet kadını olan Türkan Saylan Hoca’mızın ölüm sene dönümünde anılmasının ‘sürgün’ gerekçesi olabileceğine şahit oluyoruz. Yaşanan yekpare bu şiddetli ahval, Cumhuriyet Altını değerlerimizin ve çağcil Türkiye’nin zahir bunaltıcı benzeri acı ile yüz yüze olduğunu bizlere göstermektedir.

“AYDINLIĞIN VE EĞİTİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Özgürlüğün, aydınlığın ve eğitimcilerimizin yanındayız. Varlığımız boyunca koruyacağımız ve yaşatacağımız Atatürk inhina ve ilkeleri ışığında, gündeş geleceğimizi murat kayran bu eylemler karşısında dimdik durmaya bitmeme edeceğiz ve konunun takipçisi olacağız.”

Share: