Darbedilen kadını kurtarmaya etkin antrenörü öldüren sanıklar hakkında müebbet istemi

Konya’da darbedilen kadını kurtarmaya müteharrik yumruk oyunu antrenörünü bıçakla öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan iki sanığın “kasten kanlı” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Konya 4. Kısık Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz, Ses ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) eliyle katılırken, müştekiler ve yan avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada saraka sunulan sanıklar, akıbet savunmalarını duruşma nezdinde yapmak istediklerini tabir etti.

İddia makamının duruşmada açıkladığı mütalaasında, sanıkların A.E’yi darbettikleri sırada kendilerine büzüşmek talip maktul Orhan Çumralıgil ve Dündar K’ye müdahaleleri zımnında duydukları tehlike konusunda her ikisini dahi öldürme kastıyla debi ettikleri belirtildi.

Sanıkların, Çumralıgil ve Dündar K’nin dirimlik organlarının bulunduğu beden bölgelerini meram aldıkları kaydedilen mütalaada, şu ifadelere yer verildi:

“Sanıkların, maktul Orhan’ın vücuduna 4, katılan Dündar’ın vücuduna ayrımsız misil vurdukları bıçak darbeleri sonucu Orhan’ın bir bölüm hayatını kaybetmesi ve Dündar’ın üstelik dirimlik nâr geçirecek şekilde yaralanması, olay durumunda bulunanların müdahale etmemeleri halinde sanıkların eylemlerine bitmeme ederek Dündar’ın dahi ölümüne neden olabilecek olmaları hususları alay malay değerlendirildiğinde, sanıkların birlikte cereyan ederek maktul Orhan Çumralıgil’e cebin ‘düşünülerek katil’ eylemini gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır.”

Sanıkların, Orhan Çumralıgil’e karşı işledikleri eylemleri zımnında “kasten öldürme” suçundan değişik müebbet hapisle, Dündar K’ye karşı de ‘bilerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıldan 15’er yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılmaları dilek edildi.

Mahkeme heyeti, sanıkların alıkonulma halinin devamına ve sonraki celsede duruşma salonunda hazır edilmesine değişmeyen vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi üzere duruşmayı erteledi.

Selçuki ilçesi Yazır Mahallesi Arafat Sokak’ta 27 Mayıs 2021’dahi apartmanın girişinde alkollü oldukları öne sürülen Fatih Özçiftçi (28) ve Yaşar Karadeniz (29) ile darbettikleri kadına arkalama etmeye çalışan Dündar K. (42) ve Orhan Çumralıgil (35) beyninde tartışma çıkmış, olayın kavgaya dönüşmesi üstüne Dündar K. ile Orhan Çumralıgil bıçaklanmıştı.

Hastaneye kaldırılan Çumralıgil kurtarılamamış, şüpheliler tutuklanmıştı.

Share: