Defa Yılmaz: “Son dokunaklı amma tığ oyundan ve mücadeleden memnunuz”

Altay Ustalık Sorumlusu Kat Yılmayan, skorun ızdırap olduğunu ama önceki karşılaşma için ortaya koydukları performanstan mutlu olduklarını söyledi.

Spor Toto 1. Lig’in açılış maçında Altay, konuk ettiği Samsunspor’a 2-0 mağlup oldu. Maçın arkası sıra planlı basın toplantısında Altay Beceri Sorumlusu Kat Yılmaz, maçı değerlendirdi.

Nöbet Yılmayan, “Pik huzursuz başladık, Samsunspor elan çalışkan başladı. Fakat bunu tez üzerimizden attık ve dengeyi sağladık. Golü yediğimiz dakikaya kadar üstünlüğü üstelik ele almıştık. Biraz şanssızlık, biraz gidiş hatasında gol oldu. İkinci nısıf az buçuk henüz gani başladık oyuna. Devir ortada hocamızın yaptığı değişikliklerle elan konsantreydik. Alelhusus duran toplarda birçok pozisyona girdik, karamboller oluşturduk. Maçın bundan sonra akıbet bölümünde riske girerek murabba defansa döndük ve bire bir ileri uç henüz aldık oyuna. Az Buçuk canlı olduk ama geride risk almıştık. Kontrataktan ikinci golü yedik. İlk maç üzere serencam biberli amma biz oyundan ve mücadeleden memnunuz. Ustalık ve taktik olarak yüreklerini sahaya yansıttılar. Önümüzdeki haftalar için berenarı dolgunca sinyaller verdiler. İnşallah mümasil zamanda kullanılmamış mevrut 2 arkadaşımızla bu arada istediğimiz yere geleceğiz” dedi. – İZMİR

Share: