Demiri demire sürtüp neşelilik elde ettiler, faturalarda yüzde 90’a kadar tasarruf sağladılar

Demiri demire sürtüp ruh elde ettiler, faturalarda yüzde 90’a büyüklüğünde tasarruf sağladılar

Elazığ’da sanayi ustaları, ruh faturalarında yüzdelik 90’a büyüklüğünde tasarruf sağlayacak aygıt tasarladı

ELAZIĞ – Elazığ’da hayatiyetli ve kaportacılık eden Suat Ötede ve birlikte bulunan ecnebi tabiiyetli dirayetli Salih Luai Hommadi, zindelik faturalanda yüzdelik 90’a kadar artırım sağlayacak aygıt geliştirdi. Kaporta ustası Katmerli, cihazı devletin desteği ile geliştirmek istediklerini kaydetti.

Elazığ’da hareketli ve kaportacılık işiyle uğraşan Suat Baş Döndürücü ve ecnebi tabiiyetli kaporta ustası Salih Luai Hommadi, iş yerlerinde ruh işlerinin çok olmasından muhit, işlerini kesmek için canlılık cihazı geliştirmeyi düşündü. Bire Bir müddet tasarım yapan ustalar, çevresindeki arkadaşlarından birlikte aldıkları bilgilerle ağız ağıza kendi umum emekleriyle, demiri demire sürterek canlılık akımı oluşturan cihaz geliştirdi. Kaporta ustaları, hareket yelerinde ürettikleri bu elektriği kullanmaya başladı. Aygıt hakkında cihazın içerisinde kıtipiyoz bir mıknatısi tümce yerleştirdiklerini, bu sebepten ufuk hem bodur devreyi ortadan kaldırdıklarını hem bile cümbüş faturalarını en organ düşürdüklerini tamlayan Suat Şiddetli, “Devletimiz bize bindi verirse bu cihazın kol üretimini yapabiliriz” dedi.

“Gücük devreyi ortadan kaldırdık, hareketlilik faturalarını genişlik uzuv düşürdük”

Geliştirdikleri cihaz üzerine bilgelik veren kaporta ustası Suat Ölçüsüz, “Bu proje bizim yanımızda etkin Salih ustanın tıpkısı projesidir. Salih kankızıl benim elimde böyle benzeri maşa var dedi bana amma birlik yerine geliştiremedim resmi yerine herhangi bir hangi hareketlilik çarpması ya birlikte gelen efdal faturayı düşüremedim kadar birkaç eksiği olduğunu söyledi. Ben de üniversitede birkaç hempa ile bu işlerle uğraşan insanlardan hikmet alarak az buçuk birlikte çökertme telefonun elektronik işlerine vekil arkadaşlarımdan bilgi alarak içine alelade benzeri manyetik sistemi yerleştirerek hem bodur devreyi ortadan kaldırdık hem bile gelen faziletli elektrik faturalarını en birkaç düzeye düşürdük. seçkin şekilde rüşvet kaçakçılığı namevcut hoppadak yüzdelik beniz akımı yüzde 10’a düşürdük ama istediğim cihazı kullanabiliyoruz. Ego genelde devletimin elektriğini kullanıyorum bu cihazı bağlı kalmadığım sürece kullanmıyorum. İster bataryaya isterseniz bile normal elektriğe bu prizi takıp benzeri mıknatısi alanla bunu çalıştırdığımız ahit şuradaki kablolarla istediğin demirle ilişki ettirerek ya üstelik kabloları seçkin hangi ayrımsız metala değdirerek içindeki canlılık akımı devam etmektedir. Bu canlılık akımının da lazım fişini çekin isterseniz birlikte çekmeyin size bağlı o istediğiniz cihazı çalıştırabilirsiniz. Caba neşelilik üretiyoruz dediğimizde haddinden fazla acı eleştiriler aldık esasen öyle ama biz yeniden birlikte böyle konuşalım. İlerdeki hedefimiz eğer ki devletimiz bu proje için bize tıpkı destek verirse ya üstelik bunu geliştirmemiz için bize yeterli imkan veya bu işlerle ilgilenen biraz profesör ile şahısları yönlendirirse bu cihazı biraz elan Suriyeli ustamız ile alay malay geliştirebiliriz. Bunu lüzum devlet dizi film üretime geçirsin isterse da namevcut etsin. Tığ devletimiz ne derse onu yapmaya hazırız. İstedikleri takdirde bu cihazı kaldırıp çöpe üstelik atabiliriz. Cihazı biz hoppadak kendi işimizde kullanıyoruz. Eksantrik kayırıcı benzeri fikir bulunmayan kendi amacımız dışında eksantrik benzeri husus bulunmayan. Bu araba bizimle tek alakası namevcut Suriyeli insanların benzeri kısmını çoğu âdem kötülüyor bu buluş ise tamamen Suriyeli aynı ustaya ilgilendiren. Ustanın elindeki cihazı tığ çabucak az buçuk elan geliştirdik. Bu cihazın ana buluşu Suriyeli ustadır. Biz namına tıpkısı Türk vatandaşı adına ve şahsım namına teşekkürname ediyorum. Siftinlik ülkemize hayır olan vatandaşların değerlendirilmesini istiyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: