Depremde sahn kurtaran dağcı çığda hayatını kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemencecik arkası sıra bölgeye revan ve onlarca canın kurtarılmasına yardım sağlayıcı Erzurumlu dağcı Mustafa Uğurlu (43), Artvin’in Yusufeli ilçesi Olgunlar Mahallesi’nde sakıt çığın altında kalarak hayatını kaybetti.

TAHARRI KURTMA ÇALIŞMALARINA KATILMIŞ

Yer Sarsıntısı bölgesinde taharri kurtarma çalışmalarına katılan, depremzedeler amacıyla oba kurup kemirmek fail Türkiye Dağcılık Federasyonu Biberli Kayağı Antrenörü, üzücü rehberi ve Erzurum’daki Alpin Tabiat Sporları Kulübü’nün başkanı olan Mustafa Tekin, bugün Erzurum’da toprağa verilecek.

GEÇEN YIL ÇIĞ KARŞISINDA YAPILMASI GEREKENLERİ PAYLAŞMIŞ

Mustafa Tekin, geçtiğimiz sene mart ayında Van’da meydana gelen çığ sonrası kurtarma çalışmalarına katılmış ve istirdat çalışmalarını toplumsal iletişim araçları hesabından paylaşmıştı. Uğurlu, 5 Gücük Ay 2020 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çığ güvenlik ekipmanları, zaman Van Bahçesaray’da yaşanan çığ felaketinin arkası sıra çığ bölgesine giden ekiplerde olması gereken esas düzenlilik ekipmanları neler olmalıydı konulu tabir” videosuyla çığ karşısında yapılması gerekenleri 9 dakikalık bire bir paylaşım ile anlatmıştı.

Tekin’in ahiret yolculuğu haberinin ardından Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve spor camiası, yayımladıkları başsağlığı mesajları ile yaşadıkları üzüntüyü dile getirdiler.

Share: