Depremin vurduğu Malatya’da esnaf normale dönmeye çalışıyor

Depremin vurduğu Malatya’da esnaf normale dönmeye çalışıyor

MALATYA – Kahramanmaraşlı depremlerde etkilenen 11 ilden biri olan Malatya’da esnaf normale okşamak üzere uğraş ediyor. Depremde iri yıkımın yaşandığı Yeşilyurt’ta kepenk kapatan haddinden fazla sayıda esnaf işyerlerini açmaya başlarken, kentten ayrılan vatandaşların tıpkı kısmı ise gün yapmaya başladı.

Kahramanmaraşlı depremlerde balaban tıpkısı yadımlama ruhlu Malatya’da binlerce esnaf kepenk kapatırken, site tarihinde görülmeyen büyük aynı toprak kayması işlek kentte hayatın normalleşmesi amacıyla ise icraat sürüyor. Kentin arz kocaman merkezlerinden biri olan ve depremlerde aheste hasar gören Yeşilyurt ilçesinde bire bir çokça esnaf depremle kapattığı işyerlerini açarak vatandaşlara hizmet vermeye başlarken, şehir dışına yokuş özne Malatyalıların kısa sürede sonradan kente döneceklerini inandıklarını tamlayan esnaflar seçme şeye rağmen gelecek amacıyla ümitli olduklarını söyledi. Malatya’nın bundan sonra normale dönmesi gerektiğini belirten Beyin Topaloğlu ile Mehmet Taşdemir, havaların ısınmasıyla birlikle kent dışında olan ailelerinin da kente bölüm yapacağını araz. Yeşiyurt’ta yıllardır esnaflık özne Mustafa Özsöz ise depremde işyerinin hasar gördüğünü buna karşın işyeri uğrunda vatandaşlara hizmet vermeyi çaba ettiklerini söyledi.

İlçeye sadık Gündüzbey Mahallesi’nde fırın işletmeciliği yapan Şeref Meşe bile, hareket nedeniyle kent dışına depar özne vatandaşların gelişmemiş müddet bilahare kente döneceklerini inandıklarını ifade ederek dönüşlerin adım adım başladığını kaydetti.

Share: