Dernekevi Ürünler ve Aygın Baygın Fabrikası üretiyor, Bayburt kazanıyor

Geçtiğimiz kamer açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yerel Mahsulat ve Bitkin Fabrikası’nda üretilen ürünlerin satışının yapılacağı Üretimlik Bey Mağazası faaliyete geçti.

Şeyh Hayran Mahallesi Şehit Osman Sokak’ta mevcut mağazada ayrıca güdük aynı müddet sonra faaliyete geçecek olan belediyenin bire bir farklı istihdam odaklı projesi Vücut İşleme Tesisinde üretilecek ürünlerinde satışı da yapılacak.

Mağaza ile ilişkin açıklamalarda bulunan Şehremini Hükmü Pekmezci mağazanın açılışı ile beraber vatandaşlara yapıt arzının başladığını belirterek, “Geçtiğimiz ay Bayburt Belediyesi tarihinde aynı önce olan vatandaşlarımıza uray bünyesinde istihdam olanağı sağlayan Yerel Mahsulat ve Aygın Baygın Fabrikamızın açılışını gerçekleştirdik. Şimdide bu ürünleri vatandaşlarımıza yaymak namına üretimevi komutan mağazamızı faaliyete geçirdik. Vatandaşlarımız bu salon aracılığı ile fabrikamızda üretilen yekpare ürünlere hızla ulaşabilecek.” ifadelerini kullandı.

Bu mağazada antrparantez güdük bir müddet hayata geçecek olan ayrımsız diğer eke proje Vücut Entegre Tesisinde üretilecek sucuk, kavurma ve pastırma gibi ürünlerinde satılacağını belirten Başkan Pekmezci, “Bayburt Belediyesi yerine yüzdelik yüz doğal olan ve el değmeden ürettiğimiz ürünleri vatandaşlarımıza bildirme ediyoruz. Mağazamız hafta içi 09.00-18.00 hafta sonu ise Cumartesi 09.00-14.00 saatleri arası belirtik olacak. Vatandaşlarımız üretimlik koca mağazamızdaki ürünlere direkt kendisine akıllıca fiyatlarla ulaşabilecekler” dedi. – BAYBURT

Share: