Destek AFAD gönüllüsü eğitiminin akıbet gününde 25 murahhas eğitimi liyakatli şekilde tamamladı

Bayburt İl Afet ve Ivedi Uzanım Müdürlüğü binasında ‘Bindi AFAD Eğitimi’ çerçevesinde 25 kişiye verilen eğitimde sona gelindi.

8 dönüş süresince AFAD personellerince sunulan eğitimde 25 birey eğitimi kalburüstü aynı şekilde tamamlayarak Bindi AFAD gönüllüsü olmaya türe kazandı. Eğitimin evvel günlerinde hafif taharri kurtarma eğitimi başlığı adı altında gönüllülere umumi taharri istirdat eğitimi, terbiye alanında cuşuhuruş ve keçe eğitimi, afet farkındalık eğitimi verilmişti. Eğitimin serencam 3 gününde ise İnsani yardım ve psiko-içtimai eğitimi, sıhhi imdat farkındalık eğitimi verilerek eğitimler sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Destek AFAD eğitim gönüllülerine ilgilerinden ve başarılarından âlem teşekkür eden Bayburt İl Kıyamet ve Ivedili Genişlik Müdürü Adaletli Arslan, “2021 yılında afet terbiye yılı ve 2022 yılında kıran tatbikat yılı yerine faaliyetlerimizi yürütüyoruz, bu çerçevede AFAD bindi gönüllülerimiz var. Bu bindi gönüllülerimizin 1’nci grubunun sabık sene eğitimlerini tamamlamıştık, 25 şahsiyet 2’nci grubumuzun dahi hafta içerisinde eğitimleri başladı ve zaman itibariyle sona ermiş oldu. Bayburt ilimizde meydana gelebilecek afetlerle ilişkin çalışmak üzere gönüllülerden oluşan ekiplerimiz tamamen facia ve müstacel durumlara hazırlanıyor, her konuda eğitiliyor. Eğitildikten sonra ise kıyamet ve ivedili durumlarda fariza alıyorlar. Ego bilcümle gönüllülerimize haddinden fazla teşekkürname ediyorum bire bir zamanda müdürlüğümüz personelleri olan eğitim veren arkadaşlara üstelik teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah gönüllülerimiz çoğalır, sayıları artar” şeklinde konuştu. Bunun alay malay sınavları başarıyla geçen ve eğitimi bütünler destek AFAD gönüllülerine sarsıntı çantası verildi. – BAYBURT

Share: