Dev bulaşıcı gemisi Marmaris esnafına fert suyu oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesi Gümrüklü Limanı’na çıpa atan dev palyatif gemisi çoğunluğu Amerika ve İngiliz vatandaşı olan 973 yolcusu ve 750 personeli ile Marmaris’te canlılık sağladı.

16 bükülmüş ve 238 metre uzunluğundaki sefine 32 metre kadar ve 2 bin güç konaklama kapasiteli olan Marshall Adası bayraklı 2012 yapımı Riviera isimli dev bulaşan gemisi Marmaris Gümrüklü Limanı’na çıpa attı. Gemiden inen yolcular servisler ile kaymakamlık merkezlerine ve karye turlarına götürüldü. İlçe merkezine mevrut turistler Marmaris esnafının yüzünü güldürdü. Restoranlara cıvıltı yaşanırken Tutkun Çarşı’daki esnaflar üstelik gemi yolcularından nasiplerini aldı. Mücevhercilik fail Meral Kötü, “Cenabıhak artağanlık versin, çok şükür siftahımızı yaptık. Daha sık gelseler daha pir evet. Allah herkese kader versin” şeklinde konuşarak memnuiyetini dile getirdi.

Sefine yolcularından İngiliz vatandaşı Vorn Jackson, “Gemi seyahatine Mürekkep Krallık’tan katıldık. Seyahat boyunca şehirleri geziyoruz. Efes’ten geldik ve buradan dahi Santorini’ye gideceğiz” dedi.

Ilişkin çarşı esnaflarından Cuma Akgün da geminin gelmesinin bölgeye cümbüş getirdiğini tabir ederek, “Gemi gelmesi ile ruh ayırt edildi. Değme ant gelsinler. Çarşıda olmasa dışarıya para bırakırlar, dışarıda olmasa markete mal bırakırlar yeter ki gelsinler” diyerek sâri gemilerinin imdi gelmesini dilediğini belirtti.

Dev yolcu gemisi Riviera akşamüstü Marmaris Gümrüklü limanından ayrılarak Santorini’ye akilane yola çıkacağı öğrenilirken, kâh vatandaşlar ve turistler birlikte dev muvakkat gemisi manzarası ile ajanda fotoğrafları çektirerek ajanda ölümsüzleştirdiler. – MUĞLA

Share: