Devrekani Belediyesine bağış edilen kamyon hizmete makbuz

Türkiye Belediyeler Birliği ile Belde ve Kentçilik Bakanlığı tarafından Devrekani Belediyesine 1 adet kar bıçaklı damperli kamyon yardım edildi. Yardım edilen kamyon ilçeye getirilerek hizmete alındı.

Devrekani Belediye Başkanlığının çevirgeç filosuna Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) yoluyla yeni tıpkı kamyon aracı, Belde ve Kentçilik Bakanlığı marifetiyle teberru edildi. Bağış edilen kamyon, Devrekani Şehremini Açık Deniz Altıkulaç tarafından teyit alınarak ilçeye getirildi. İlçede hizmete alınan kamyondan Devrekani Belediyesi’nin de temiz imkanlarıyla 1 nüsha elan havale verdiği belirtildi.

Konu ile ait konuşan Devrekani Şehremini Engin Altıkulaç, “Türk Belediyeler Birliği tarafından Devrekani Belediyesine mevhibe namına kar bıçaklı damperli kamyon kazandırdık. Bizim girişimlerimiz sonucu vekillerimizin ve partimizin desteklerinin yanında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla bu açacak yardım namına belediyemize kazandırıldı. Aracımız Devrekani Belediyesi yerine hazırlandı ve bizlerde konfirmasyon aldık. gelişigüzel ecir ödemedik. 25 ton ve 330 beygirlik damperli kamyon. Öz imkanlarımızla ahzetmek amacıyla tek daha sipariş verdik. bir tane daha damperli kamyon satın alacağız. Bu kamyonu Devrekani Belediyemizin günahsız kaynağı ile satın alacağız. Çap Gereç Ofisine siparişini geçtik. Kamyonun Teşrinisani kocaoğlan kabilinden belediyemize doğrulama edilmesi bekleniyor. Izzet Materyal Ofisi tarafından sözleşmesi yapıldı. Damperli kamyonun anlaşmaları da yapıldı, Kasım ayında inşallah belediyemize kazandırarak 1 sene içerisinde iki sunum damperli kamyonu belediyemiz vasıta parkına kazandırmış oluyoruz” dedi.

Başkan Altıkulaç, aracın Devrekani Belediyesine kazandırılmasında dünya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Türk Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’e, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Et Kafalı ve Mukavemetli Çelik ile gelişigüzel partisinin yer ve kaza temsilcilerine teşekkür etti. – KASTAMONU

Share: