Diyarbakır ruzname haberi | Kayapınar’da “Bostan Şenlikleri” başladı

Kayapınar Belediyesi Firez ve Sosyal İşleri Müdürlüğünce Yetişek Akademileri ve Bilgi Evlerinde “Bostan Şenlikleri” düzenlenmeye başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, şenlikler kapsamında, Eğitim Bilimi Akademilerinde ve Bilgi evlerinde yetişek gören öğrencilerin teneffüs aralarında oynadığı oyunlarda liyakatli olanlara tezkere dürü ediliyor.

31 Ekim’e büyüklüğünde bitmeme edecek şenliklerde, mektepli-hoca ilişkisinin sınıf dışında üstelik sürmesi hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Arif Karaman, bostan şenlikleri kapsamında, öğrencilerin teneffüs aralarında oynadığı kutu devirme, keskin pakt, bowling, heyetiyle sektirme, dart kadar oyunlar oynadığını belirtti.

Karaman, etkinliklerde liyakatli olan öğrencilere pusula bile armağan ederek, onları okumaya motivasyon ettiklerini tabir ederek, şunları kaydetti:

“Tıpkı zamanda öğretmen ve öğrenci ilişkisine ayrı bir uzanım kazandırarak, öğrenci hoca ilişkisinin çabucak derslik içre olmasının önüne geçiyoruz. İletişimin fazlalık gücü ile bu etkileşimin dershane içi derslere dahi müspet yansıyacağına inanıyoruz.”

Share: