DOĞRU Fırka Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

AK Parti Kol Başkanvekili Mahir Ünal, “Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını fehmetmek haddinden fazla zor.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki gâh okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle bire bir araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde kâin Ünal, 20-25 sene öncesine büyüklüğünde terbiye imkanlarının belli okullarda olduğunu söyledi.

AK Tümen iktidarları ile mevki genelindeki tamlık okullarda bati anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda tığ mutluluk genelinde tüm okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin umum ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak hep imkanları sağlıyoruz.” diyerek konuştu.

Altılı masanın son 20 yıldır iktidarda olması halinde şu dakika verilen hizmetlerin hiç birisinin olmayacağını ifade fail Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı masada oturanlar var ya hani 6+1 diyorlar benzeri bile ‘dolapta saklananlar var henüz onlar çıkmadı’ diyorlar. Şimdi bu altılı masa Cenabıhak aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı birlikte bu yapılanlardan tıpkı tanesini yapabilir miydi? Bunların bir araya gelip daha kendi aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu eşhas, siyasi partiler bu ülkeyi şüphesiz yönetecekler. Yani zat aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini elbet çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını bittabi görecekler. Kemal Kılıçdaroğlu, ne diyordu, ‘Biz Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kabilinden yöneteceğiz’, ‘Biz Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz üzere yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimesne. Bu ulus hangi yaptı? Bu millet evvel bizi belediyelerde denedi ondan sonra bize iktidarı verdi. Biz belediyelerde sınavı geçtik, ondan sonraları bu ulus bize iktidarı doğrulama etti. Demin bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kabilinden yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, bire bir gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Celal Başkanları 22. Toplantısı’nda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ilgilendiren sorusu konusunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın küresel liderliğinin kimesne vasıtasıyla tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı inisiyatif, hububat koridorunun açılması ve tahıl krizinin çözümünde aldığı öncecilik, BM Umumi Sekreteri’nin ifadesiyle zaman sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, hal kapasitesi ve uluslararası krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda küresel ölçekte en faziletkâr çözüm kapasitesine sahip reis. Neden? Zira Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem KEZ ile hem KUL ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen çokça boyutlu, haddinden fazla katmanlı bire bir diplomatlık yürütebilen toptan ölçekte bire bir önder. Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, toptan krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını ihata etmek çokça yumruk. Yani tığ şunu söylüyoruz. Tabiatıyla ki uymaz olacaksınız, elbette ki bizim siyasi rakiplerimiz olacak siyasette rekabet vardır. Amma siyasette antagonizm yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve AK Fırka düşmanlığı artık Cumhurbaşkanımızın global bire bir oyuncu haline gelmesiyle neye dönüşecek? Merak ediyorum. Onlar bile bence bahtiyar olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi piyes ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı eylemek amacıyla Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü ifade ederek, Türkiye’nin gelişigüzel geçen gün büyüyerek yoluna devam ettiğini dile getirdi.

Yırtıkça Ünal, “Türkiye, Cenabıhak’ın izni ile önümüzdeki 5 sene haddinden fazla bunaltıcı anlamda hem lehçe anlamda hem global anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle kayırıcı kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, şişman tıpkı bölgesel sakil olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: