DOĞRU Fırka Genel Komutan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Gülşen’e kınama

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı ve İzmir Mebus Hamza Izdırap, hanende Gülşen’in mortocu hatiplilere müteveccih ifadelerini kınadı. Keskin, söylenen ifadelerin toplumun aynı kısmını epey düşürücü ve ötekileştirici ifadeler olduğunu belirterek, “Espri adına nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun aynı kesimini sıradan görmeye müteveccih aynı mantıktır” dedi.

Öte yandan Yara, tehalüf partilerinin zılgıt diline alın bire bir izah yapması gerektiğini söyleyerek, “Bununla ilgili açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz gönülden mi değil mi bu kavim dahi görmüş evet” diye konuştu.

“‘Helalleşme’ diyen CHP’nin soy zihniyeti organizasyonlarda ortaya çıkıyor”

AK Öğür olarak sahada milletin nabzını tuttuklarını tamlayan DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Hamza Üzücü, “Uymazlık cephesine baktığımızda ise tekrar intihabat yaklaşırken zılgıt, kıytırık düşürme ve ötekileştirme dilinin okkalı bire bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Edremit’te CHP’li belediyenin kombinasyon ettiği ‘kitap fuarı’ adı altında sanki olgun üzerinden posta alarak CHP’li siyasetçilerin hem cumhurbaşkanımıza, hem bakanlarımız ve milletvekillerimize gözdağı diliyle sürekli yargılanmaktan bahsettiklerini görüyoruz. ‘Helalleşme’ diyen CHP’nin kaynak zihniyeti gerçekte organizasyonlarda ortaya çıkıyor. Burada siyasiler hukukun önüne geçip yargılanmaktan bahsediyor. Bizim kimseden korkumuz yok. 20 yıldır bu millete vakit kaybetmeden bakım ettik. 20 sene elan bakım edeceğiz. Hangi ahit helalleşmeden bahsedenler önlerine ayrımsız imkan geldiğinde evet hesaplaşmaktan ya yargılamadan bahsediyorlar. Bu zılgıt diline başmak bırakacak halimiz namevcut. Vatandaşımız bile bunu gayet ferah görüyor” dedi.

Hamza Üzücü’dan Gülşen açıklaması

Şarkıcı Gülşen’in geri ortaya sâdır bire bir dinleti kaydında imam hatiplilere ettiği sözler üzere birlikte konuşan Hamza Keskin, “Bir sanatçı diye niteleyerek anlatım edilen amma sanatıyla değil, siyasal mesajlarıyla ruzname olan bir kişinin yapmış olduğu açıklama, toplumun koskocaman tıpkısı kesimini rencide etmiştir. İmam hatipliler geçmiş vardı, zaman var, yarın da olacaklar. Bu ülkenin cumhuriyetin kurmuş olduğu okullarda yetik insanlardır. Ego bile aynı imam hatip lisesi mezunuyum. Bu anlamda bu ülkeye elden hizmet etmeyi düşünen insanlardır. Burada yapılan o kıtipiyoz düşürme içeren, toplumun bire bir kesimini ötekileştirme noktasında rapor ortaya konulan bu açıklamayı biz filhakika kınamak için işlemlerimizi başlattık. Hüküm işlemlerini başlattı. Nükte kendisine nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun bir kesimini hasis görmeye yönelik aynı mantıktır. Espri deyip geçiştirilecek tıpkı husus değildir. Muhalefete çağrımız şudur siz bu tehdit dilinin neresindesiniz. Uğrunda mi arkasında mı karşısında mısınız? Bununla ilgili açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz yürekten mi değil mi bu budun bile görmüş evet. Biz sahada teşkilatlarımızla beraber geziyoruz. Gündemi zılgıt dili olanlara pabuç bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. – İZMİRShare: