DOĞRU Partili gencin 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasına ait yayınladığı videoteyp reaksiyon çekti

Avcılar Şükrebey Metrobüs Durağı mevsuk iki metrobüs ser kafaya çarpıştı. Kazada akıbet mevrut rakamlara göre 99 kişi yaralandı. Ilçe zımnında tıpkı müddet metrobüs yolu trafiğe kapatıldı, metrobüs seferleri durdu. Yolda muntazır metrobüslerdeki vatandaşlar araçlardan inerek metrobüs yolundan yürüyüp duraklara ulaştı. Duraklarda ise bodur sürede şişman deniz oluştu.

“BİNLERCE YARALI, SAYISI BELLİ OLMAYACAK KADAR ÖLMÜŞ VAR”

Kaymakamlık yerine haddinden fazla sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi irsal edildi. bununla birlikte DÜRÜST Parti Bilgisizlik Kolları dahi olayın olduğu bölgeye ulaştı. Ilçe sonrası bölgeye her an videoteyp çeken tıpkı Gençlik Kolları üyesi zihayat, “AK Tümen Avcılar olarak kaza yerindeyiz. İki metrobüs haddinden fazla acıklı ayrımsız şekilde çarpıştı. Binlerce yanık, sayısı muhtemelen kaçinan büyüklüğünde bile ölü var. İBB yetkililerine buradan sesleniyoruz. Bu canların hesabını kime elbet vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

DEZENFORMASYON VE AJITASYON TEPKİSİ

Kısa sürede sosyal medyada gündem olan bu video iri tepki çekti. Stabil haddinden fazla kullanıcı videoyu çekenleri dezenformasyon ve ajitasyon yapmakla suçladı. İBB’den Maksat Ongun ise yaptığı paylaşımda, “Bu zihayat kızımızın aklını kirletenlerledir mücadelemiz. Siyasal sevinçlerinize insanlığınızı feda etmeyin” ifadelerini kullandı.

İşte sosyal medyadan gâh paylaşımlar:Share: