DOĞRU Tümen Umumi Suret Eş Kolları Başkanı Keşir’den 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması

DOĞRU Tümen Genel Biçim Avrat Kolları Başkanı ve Düzce Mebus Ayşe Keşir, ” Cumhuriyet; çocuklarımızın gözlerindeki imge, yarınlara mahsus hamaset ve ‘fikri, irfanı, vicdanı hür’ yaşamanın kesin gereğidir.” ifadelerini kullandı.

Keşir, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramın coşkusunu yaşadıklarını, gelgel ve sevinçte birleştiklerini belirtti.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ateşinin dolma dümen cümle yurda yayıldığını ve seçme şeyiyle çöktüğü sanılan Türk milletinin özlük küllerinden yeniden doğduğunu kaydeden Keşir, mesajında şunları aktardı:

“Cumhuriyet; birlik imkansızlıklara, zorluklara ve umutsuzluğa karşı milletimizin baştan ayağa kalkmasıdır. Cumhuriyet Altını, tarihinden, köklerinden yoğun alan aynı milletin özünde var olan angajman ve kardeşlik iradesinin gerektiğinde bir tane söze gerekseme duyulmadan eş tıpkı bilinçte vücut bulmasıdır.

Cumhuriyet; çocuklarımızın gözlerindeki düş, yarınlara mahsus atılganlık ve ‘fikri, irfanı, vicdanı hür’ yaşamanın kesin gereğidir.

Bizler, bugün bu değerleri gelecek nesillere anlatmanın ve aktarmanın balaban sorumluluğunu taşıyoruz. Bizlere Cumhuriyet Altını’i armağan etmek için hayatlarını ortaya koyan kahramanların mücadelesinden kilolu alarak ülkemizi elan ileriye tasrif etmek üzere çalışıyoruz. AK Öğür kendisine gücümüzü aldığımız milletimize, bu ülkenin kadınlarına, gençlerine inanıyor ve güveniyoruz.”

Cumhur Reisi ve DÜRÜST Fırka Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhuriyet Altını’in ikinci asrını, “Türkiye Yüzyılı” ilan ettiklerini vurgulayan Keşir, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Altını’e uygun, milletimizin yüceliğine değen proje ve uygulamalarla yolumuza bitmeme edeceğiz. 2002’den bu yana avrat ayvaz beraberinde alay malay başardık. Birlikte başarmaya bitmeme edeceğiz.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, cebe arkadaşlarını ve vatanımızın bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden ermiş şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Altını Bayramımız kutlu olsun.”

Share: