Doğruluk Bakanı Bozdağ, SELIM Fırka Bursa İl Başkanlığını konuşma etti: (2)

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, ” Türkiye’ye Biden’ın ya de AB’nin uyguladığı stratejiler sökmez. Zira bu millet, zat taktiğini ve kendi stratejisini baştan sona özlük yapar, kendi uygular.” dedi.

Bozdağ, AK Öğür Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, DOĞRU Öğür’nin yeni dönemde birlikte aktif şekilde için devam edeceğini söyledi.

DOĞRU Öğür kurulduğunda “Türkiye’dahi hiçbir husus eskisi kabil kaçınan” dediklerini aktaran Bozdağ, dinç ayrımsız Türkiye üzere gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.

Her alanda iri reformlara imza attıklarının altını çizen Bozdağ, Türkiye’nin önünü açacak adımların atıldığını rapor etti.

Vekil Bozdağ, şöyle bitmeme etti:

“2023’le başlayan yüzyıl, yeni tıpkı Türkiye yüzyılı olacak ve Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını Türkiye yüzyılı fideist ve anlayışıyla bilcümle alay malay mensur edeceğiz. Türkiye’nin istikameti doğrudur, yolu doğrudur. Enerjisi akilane istikamette sarfiyat edilmektedir. Türkiye’nin istikametini mübadele etmek isteyenler herhangi bir intihap döneminde farklı kombinasyonlarla ortaya çıkabiliyorlar ama bu milletin istikametini profesyoneller değil, budun tayin valör. Muazzez Türk milleti, Türkiye’nin istikametini evvel olduğu kadar zaman üstelik ferda birlikte takdir edecek yegane güçtür. Bunun altını özellikle çizmek isterim. Türkiye’nin istikameti, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını dünyada Türkiye yüzyılı yapma yönündedir. Bunu, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Halk İttifakı ve AK kadrolar yapacaktır. Bizler hız ve çabayla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’nin gidişini susturmak isteyenler, kalkınmasını boğmak isteyenler, esasında Türkiye’yi boğmak isteyenler Cumhurbaşkanımızı susturmak isteyenlerdir. Zira Türkiye’nin, bu nazik yürüyüşünü durdurmanın yolunun Cumhurbaşkanımızı durdurmaktan geçtiğini hep arsıulusal güçler çokça dolgunca biliyor.”

Uluslararası güçlerin ve ara sıra çevrelerin, istedikleri istikamete sunmak üzere Türkiye’yi durdurmak istediğini vurgulayan Vekil Bozdağ, ESIR Başkanı Joe Biden’ın “Dostlarımızla kullanılmamış bire bir izlem uygulayacağız” dediğini aktardı.

“Milletimiz hesapları baştan yapacak”

Vekil Bozdağ, “Türkiye’ye Biden’ın evet üstelik AB’nin uyguladığı stratejiler sökmez. Zira bu millet, özlük taktiğini ve zat stratejisini sabah akşam özlük yapar, öz uygular. Dışarıdakilere rüya bağlayanlar, başkalarının yerine bakarak adisyon tutanlar dün olduğu kabil zaman birlikte aldanacaklardır. 2023 sandığında milletimiz hep hesapları yeniden yapacak, gerektiğinde toplayarak, gerektiğinde çarparak, gerektiğinde bölerek Türkiye’nin bakir istikametini henüz zihayat bir şekilde nasıp edecektir.” diye niteleyerek konuştu.

Koalisyon hükümetleri döneminde yaşananları anlatan Icra Vekili Bozdağ, 1991’den DOĞRU Fırka iktidara gelene kadar 9 koalisyon hükümetinin kurulduğunu, bu dönemde iktisadi krizlerin ve 28 Küçük Ay sürecinin yaşandığını aktardı. Bekir Bozdağ, “Türkiye koalisyonlarla yönetildiği o yıllarda hangi kazandı? Koskocaman benzeri rate.” dedi.

SELIM Fırka Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ile de görüşen Bakan Bozdağ’a, DÜRÜST Parti Bursa milletvekilleri Kağan Çavuşoğlu, Emine Çetin Gözgeç, Yengi Işık, Yâren Dikkat, Osman Mesten haremlik etti.

(Bitti)

Share: