Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Şark Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Foto Yarışması’nda, Küçük Asya Ajansı (AA) foto muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Cıvıl Cıvıl ülke sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri yöre plana ihata etmek, işık sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına yardım hatırlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Yarışma aracılığıyla foto sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Maşrık Karadeniz’in memleket ve ilçelerinin tanıtılması amacıyla belgelik oluşturulduğunu anlatım etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye adalet kazandığını, dereceye girenlere dünyalık ödülü ve muhtelif hediyeler verileceğini kaydetti.

Büyük Mermertaş’ın birinci, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Şanlı Birey ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti özel ödülüne layık görüldü.

Share: