Döşemealtı Belediyesi Sporcusundan Iri Sükse

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı sporcusu Itibar Susuz, Acun Göçer oyunlarında Başaltı kategorisinde dünya ikincisi adına gümüş madalyanın sahibi oldu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu vasıtasıyla Bursa’nın İznik ilçesinde bu yıl dördüncüsü planlı Acun Göçer oyunlarında Türk Milli Takımı hesabına güreşlere katılan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü güreşçisi Haysiyet Susuz, Başaltı kategorisinde nazik aynı başarıya imza atarak acun ikincisi oldu. Milli pehlivan, kendisine destek olan Döşemealtı Şehremini Turgay Güre ile takımında vadi aldığı Başpehlivan Ulvi Gürbüz’e ve hocalarına teşekkürname etti.

Döşemealtı Şehremini Turgay Gailesiz, Başpehlivan Mualla Gürbüz’ün ekibinde saha kayran Değer Susuz’u 1 kamer geçmiş aktarma ederek renklerine bağladıklarını söyledi. Başbuğ Zihayat, “Haysiyet Susuz pehlivanımız Başaltı boyunda iri tıpkısı sükse kazandı. Milli bando formasıyla çıktığı müsabakalarda acun ikincisi kendisine hem ülkemizi hem ilçemizi balaban bir sevince boğdu. Daha şişman başarılar yolda” diyerek konuştu.

Share: