Dursunbey’de zincir marketlere ceza yağdı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde zabıta ekipleri millî marketlerde fal gerçekleştirdi. Denetimlerde raf ve kasa fiyatı yersiz ürünler tespit edilip cezai işlem uygulandı.

Dursunbey Belediyesi polis amirliği ekipleri, rutin olarak sürdürdüğü market ve mağaza denetimlerine bitmeme ediyor. Zincir marketleri denetleyen ekipler antrepo, raf ve sandık fiyatı uyumluluğu ve ürünlerin istihlak tarihi kontrollerini gerçekleştirdi.

Konu ile ilişik Dursunbey Belediyesi içtimai medya hesabından yapılan paylaşımda; “Zabıta Amirliği ekiplerimizin, vatandaşlarımızın emniyetli aksata yapabilmeleri üzere sürdürdüğü denetimler devam ediyor. Bugün yapılan denetimlerde antrepo, sergen ve kasa fiyatı uyumluluğu ile ürünlerin istihlak tarihi kontrolleri yapıldı. Denetimler sonucu kontrollere muhalif davranan işyerlerine cezai muamelat uygulanmak üzere tutanaklar tutuldu” denildi.

Denetimler esnasında sandık ile raf arasında fiyatı tutmayan zeytinyağında etiket fiyatının 68 TL, sandık fiyatının ise 88 TL olduğu görüldü. – BALIKESİR

Share: