DÜRÜST Öğür İl Başkanı Karataş’tan Akşener’e yer ve servet satışı tepkisi

DOĞRU Tümen İl Başkanı Karataş’tan Akşener’e yer ve mülk satışı tepkisi

DOĞRU Parti Kilis İl Başkanı Tasavvur Karataş:

“Çizgi bölgelerindeki yer ve servet satışlarımız elhak yasaktı”

“Akşener’in danışmanlarının bereketli hikmet sahibi olması gerekiyor”

KİLİS – SELIM Fırka Kilis İl Başkanı Uğur Karataş, İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener’in ‘Hatay’da yabancılara servet satışının yasaklanması’ açıklamasına ilgilendiren, “Kendisi sanırım danışmanları vasıtasıyla kavisli bilgilendirilmiş. Alelhusus Kilis, Hatay, Şanlıurfa, gibi sınır illerimiz başta kalkmak amacıyla ‘yabancılara mülk satışı bir vakitler beri yasak” dedi.

Suriye’deki olayları başlamadan evvel de Kilis’te yabancılara mülk satışı kanunen mümkün olmadığını, bundan sonrada türlü olmayacağını belirten Karataş, “Dolayısıyla biz bu açıklamaları banko içeriğini kabul etmiyoruz. Sayın Akşener’in bu beyanatından bilahare ‘Siz benim ne eylemek istediğimi anladınız’ şeklinde bütün kurmasının, kendisinin gerçeklikten uzaklaştırıldığını ve tıpkı kırcı teorisine tutsak edilmeye çalışıldığını bizlere göstermektedir. Kendisine tavsiyemiz, danışmanlarının bu konuda kendisine bilgi veren kişileri gözden geçirmesi gerekmektedir. Milletimiz 100 yılın felaketini yaşarken, bilcümle konsantrasyonumuz ve önceliğimiz depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışırken, Sayın Akşener’in takma gündem oluşturup böyle izahat yapmasını akilane bulmuyoruz” diyerek konuştu.

Kilis’te depresyon tahammül çalışmalarının sonuçlandığını, depremden etkilenen tüm vatandaşların deri ve konteynırlara ve kerem imkanlarıyla hazırlanan barınaklara yerleştirildiğini kaydeden Karataş şöyle bitmeme etti:

“her eksiğimiz bahis konusu değil devletin kamu kurumları sivil toplum kuruluşları gönüllüler yarayışlı severler tamlık benzeri eş güdüm içerisinde vatandaşımızın yaralarını sarmaya bitmeme ediyor. Zaman burada 7 Mesafe Stadında AFAD’ın kurmuş olduğu deri kentteyiz. Burada kıvrak yüzlerce vatandaşımız var, bizlerde tamlık ekibimizle gelişigüzel rastgele aktarılma şişman olarak kalınan yerleri musahabe ederek taleplerini alıyoruz ve kendilerinin beraberinde olmaya çalışıyoruz. İnşallah biz tıpkısı Mutluluk adına 85 milyon namına birlik kardeşlik içerisinde bu bati olayı, bu büyük felaketinde altından kalkacağız. Buna sonsuz inanıyoruz”.

Share: