DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı İleri, Trabzon’da tümen teşkilatıyla buluştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, bazen uymazlık partilerince oluşturulan 6’lı masayı eleştirerek, “Bu çatı kurulduğu günden bugüne kadar güçlendirilmiş parlamenter herkes söyleminin ötesinde ortaya net yahut yoğun aynı vizyon koyamadı. Zımnında değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurmaca olduğu gözüken benzeri yapıdır bu.” dedi.

Partisinin memleket başkanlığında teşkilat üyeleriyle bire bir araya gelen İleri, burada yaptığı konuşmada, Trabzon’birlikte bir paradigma ülfet ve programlar yapacaklarını, alelhusus gençlerle buluşacaklarını söyledi.

Türkiye’yi dolaştıkça, gençlerle benzeri araya geldikçe onların geleceğe umutla baktıklarını gördüklerini rapor eden İleri, gençlerin, gittikleri seçme yerde sentetik zekadan uzay teknolojilerine büyüklüğünde birçok noktada DÜRÜST Tümen iktidarının ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin, Türkiye’yi bu alanlarda hangi noktaya taşıyabileceğini sorduklarını kaydetti.

Gençlere güvendiklerini, onların üstelik kendilerine cesaret duyduğunu vurgulayan İleri, “Biz görüyoruz kim değme şeye rağmen, şu an maalesef kamuoyunu meşgul etmeye çalışan mandater zihniyete rağmen bu ülkenin gençleri ümit mahmul, atılganlık meşbu ve bizim geleceğimizin teminatı değme ahit olduğu kadar gençlerimiz.” diye niteleyerek konuştu.

Samsun’üstelik yapılan TEKNOFEST KARADENİZ’e çokça şişman tıpkı bandaj olduğunu ve organizasyonu yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin ülfet ettiğini nâkil İleri, bu garip organizasyonlarla gençler arasındaki inovasyon kültürünün geliştiğini ve birilerinin “Z kuşağı” adına adlandırdığı gençlerin, “Biz TEKNOFEST kuşağıyız, tığ Türkiye’nin teknolojik geleceğini düz yazı edecek kuşağız” dediğini vurguladı.

İleri, yaptıkları ziyaretlerde DÜRÜST Parti teşkilatlarının enerjisinin haddinden fazla yüksek olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “20 almanak YANLIŞSIZ Tümen iktidarının ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinin kazanımlarını halkımıza esasen hatırlatmak noktasında ve bu kazanımların önümüzdeki yüzyılda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında, Türkiye asrında nerelere varabileceğini söylemek noktasında nazik gayret sarf ediyoruz. Tığ inanıyoruz ve biliyoruz kim inşallah 2023 dönemecinde milletimiz bu azimli yürüyüşüne Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edecek.” ifadesini kullandı.

“Tahminimizden elan kısa benzeri sürede üstelik inhilal ihtimalleri olduğunu düşünüyorum”

Türkiye’birlikte serencam dönemde dokuz canlı çokça alanda yapılan iyileştirmeleri anlatan İleri, “Tabi YANLIŞSIZ Tümen hükumeti ve Cumhurbaşkanımız bu kabil icraatlarla meşgulken karşımızdaki uymaz yapıya dahi şöyle bir okşamak gerekiyor. Daha Çok, herhalde 6+1 yerine tanımlayabileceğimiz fakat ömrü noktasında bizim de çokça kemiksiz aynı husus göremediğimiz, tahminimizden daha güdük bir sürede da inhilal ihtimalleri olduğunu düşünüyorum.” görüşünü paylaştı.

DÜRÜST Öğür’li İleri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çatı kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde güçlendirilmiş saylav herkes söyleminin ötesinde ortaya açık yahut yoğun ayrımsız vizyon koyamadı. Zımnında değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurgulanmış olduğu gözüken ayrımsız yapıdır bu. Aynı önsezi etrafında toplanmaktan tezayüt elverişsizlik etrafına mecmu oldukları amacıyla esasta siyasi benzeri yapı kendisine tanımlamakta de yük çekiyoruz. Tığ biliyoruz ki siyasa önsezi işidir, siyaset vizyonla yapılır, politika hesap işi değildir yalnız. Bunları katiyetle onlara birlikte uyarmak gerekiyor. Milletimiz bu süreci takip ediyor.

Bu çatı ortaya açık bire bir kavrayış koyamadığı üzere belki serencam 50-60 yıldır yaptıkları için eş zihniyetlerin, manevi atalarından bahsediyorum, biraz ortalığı gölgelendirmek namına tıpkısı yönlendirme siyaseti ortaya koyuyor. Öncelikle bire bir süre ululuk bürokrasisini adeta hukuksuzluğa motivasyon ettiler, bire bir müddet vatandaşlarımıza borçlarınızı ödemeyin çağrısı yaptılar, son kendisine da KHK kapsamında uzaklaştırılanların tümünü ansızın kafasız alacaklarını sav ederek gerçekte hız kararlarıyla üstelik çelişebilir noktaya geldiler. Tabi ki bunlar cesamet ciddiyetiyle örtüşmeyen, bu milletin bayrı izzet geleneğinde yeri olmayan söylemler. Bu anlamda siyasi dışa vurum olarak nitelendirmek birlikte berenarı kısık.”

İleri, son günlerde bu yapının manipülasyon siyaseti kapsamında tekraren “sizi yargılayacağız” söylemini getirdiğine dikkati çekerek, “27 Mayıs sürecini muammer tıpkısı ailenin evladı kendisine ve bu davanın benzeri ferdi kendisine çokça açık yerine söylüyorum kim onların bu sözleriyle bizim zihinlerimizde tesis etmek istedikleri çağrışımların tığ gayet farkındayız amma onlar da şurası bilmelidirler ki, AK Parti aynı sorun hareketidir, YANLIŞSIZ Öğür siyasetçileri aheste siyasetçilerdir. Dile getirdikleri söylemler içerikleri itibarıyla ama bunun da ötesinde üslupları bakımından siyasal dilden artma tiksinti dilidir. Bizim ciddiye aldığımız tıpkı çevirgeç kesinlikle değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

İleri, toplantının ardından DOĞRU Öğür Trabzon milletvekilleri Salih Cora, Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, İl Başkanı Sezgin Mumcu ve gâh partililerle esnaf ziyareti gerçekleştirdi.Share: