DÜRÜST Parti Kol Başkanvekili Bülent Turan Keşan’da konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Takım Başkanvekili Bülent Turan, “Altıyı düzeltilmiş ediyorum, o masanın benzeri ayağı yedi HDP’dir, sekiz FETÖ’dür. Herkes biliyor kim o masa kazandığında arz çok sevinecek olan tıpkısı PKK’nın uzantısı siyasilerdir, iki FETÖ’cülerdir.” dedi.

Turan, Essah Sesler Konuşma ve Temaşa Salonu’nda, Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen “41 Ayın Hesabını Veriyoruz” toplantısında, iştiyak belediyeciliğini önemsediklerini söyledi.

Yollar, köprüler yapmanın yanı sıra gönülden gönüle öğün yapmanın nadir olduğunu belirten Turan, DÜRÜST Tümen’nin halkın derdini saksı tacı yaptığını rapor etti.

Türkiye’nin DOĞRU Tümen’ye 20 yıl fikir verdiğini anlatan Turan, şunları kaydetti:

“O yüzden diyorum Keşan karar verecek, DOĞRU Öğür Teşkilatları karar verecek. Topluluk İttifakıyla beraber 2023’te yola bitmeme mı edeceğiz, altılı masa gibi yanlış oluşumlara imkan mı vereceğiz? Altıyı revize ediyorum, o masanın tıpkı ayağı yedi HDP’dir, sekiz FETÖ’dür. Cümle biliyor ki o masa kazandığında bildirme haddinden fazla sevinecek olan tıpkısı PKK’nın uzantısı siyasilerdir, iki FETÖ’cülerdir. Dönem sayıyorlar iktidara gelseler de rahatlasak, iktidara gelseler birlikte iadeli olsak, iktidara gelseler üstelik mahcubiyetimiz bitse diye yakarış ediyorlar.

Görmüyor musunuz? Bak ego milletvekiliyim, strateji ediyorum. Şu zaman Demirtaş’ı HDP’den çok CHP konuşma etti. Demirtaş’ın cezaevindeki ziyaretlerine bakın HDP vekillerinden daha çok CHP ülfet etmiş. O yüzden söylüyorum kararı biz vereceğiz. evet bu kusurlu adamlara bu millete yanlışlık yaparsak imkan vereceğiz ya bile 20 yıldan beri olduğu kadar yolumuza devam edeceğiz.”

Turan, altılı masanın Türkiye’ye tıpkısı faydasının olmadığını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öz partililerine balaban tıpkısı heyecanla “Yanımda mısınız, değil misiniz?” çağrısında bulunduğuna belen eden Turan, “Aday olma ihtimali azaldıkça, toplumda bedel bulmadıkça, altılı ganyan masada icazet almadıkça gerilmeye başladı, saçmalamaya başladı. Bir koca öz ekibi, kişi partisine ‘Yanımda mısın?’ der mi Tanrı aşkına.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra kudretli uray yöneticilerine armağan verildi.

Toplantıya, DOĞRU Fırka Edirne İl Başkanı Belgin İba, SELIM Tümen Çanakkale İl Başkanı Naim Çalma, AK Fırka Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, belediye çalışanları ve partililer katıldı.Share: