DÜRÜST Tümen cephesi, asgari ücrette ilk defa miktar telaffuz etti: Şişkinlik farkları arttırma edilerek beklentinin üstünde bir rakam çıkacak

YANLIŞSIZ Parti Umumi Merkezi eliyle düzenlenen Türkiye buluşmaları çerçevesinde, DÜRÜST Öğür Genel Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, başkanlığında milletvekillerinden oluşan aynı yıldız bilimi Çorum’a geldi. Gazetecilerle ayrımsız araya gelerek gündeme ait değerlendirmeler özne Demiröz, asgari ecir artışı ve EYT ile ilgili açıklamada bulundu.

ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ CIRIM BOĞUMLANMA ETTİ

Cumhur Reisi Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı tıpkı açıklamada yılbaşında minimum ücrette pahal bir düzeltme yapılacağının sinyalini vermişti. Konuyla değerlendirmelerde kâin Demiröz, “İşverenlerimize, KOSGEB ve diğer hep tezyifkâr esnafımıza çeşitli destekler veriyoruz. Öncelikle minimum ücretten başlayım. 5 bin 500 lira net veriyoruz ve işverenler açısından vergiden bağışıklık var. Biliyorsunuz 5 bin 500 liralık asgari ecir kesin olunca onun vergisi işverenin sırtında. Birde bütün minimal ücret devleti ilgilendiriyor devlete dara getiriyor zannediyor. Asla anca bire bir husus yok. Minimum ecir hususi sektörle ilişik hem işçiyi hem dahi işvereni koruyarak mesai barışı adı altında normal aynı cirim tespit edilmeye çalışılıyor. İkinci dönemde 6. aydan sonraki enflasyonu dikkate alırsanız bu benim şuandaki hesaplamalarıma göre konuşulan tıpkısı şey namevcut, görüşmeler birlikte başlamadı amma 7 bin 500 seviyelerinde ayrımsız minimal sevap ihtimal onun üzerinde düşünülebilir. Dediğimi kadar elan konuşulan tıpkısı nitelik namevcut. Alelhusus benim tahminim o civarlarda tıpkı minimum ücret ve dirimsel vergisinden affedilmiş, ıstampa vergisinden affedilmiş işverenler. Onunla beraber onun üzerinde ücret alanlarında o limite büyüklüğünde ki gelirleri gine vergiden affedilmiş olacak. Çok andıran zamanda Itimat güvence fonundan 50 bilyon teklik tekrar âdeta esnafımıza vereceğiz. Yakında açılacak. O nedenle esnafımızın yanındayız. Çarşı pazarda gezerseniz üreticimiz çokça sıkıntıda değil. Yemeden Içmeden çakılı gelirlilerde emekliler ve minimal ücretlilerde sıklet tür. Tespitlerini yaptık ve geçenlerde o destekler verilecek. Yıpranmamış paketler var. O müjdeleri birlikte cumhurbaşkanımız verecek” dedi.

“EKSİKLERİMİZİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

2023’e hızla giderken DOĞRU Tümen’nin sahada olduğunu dile getiren Demiröz, “DÜRÜST Öğür milletin içinden çıkan, budun yoluyla kurulan ve milletle gelişigüzel bu ülkeyi idare fail bire bir parti. 12 milyon üyesi olan ve dünyanın en şişman sivil cemiyet kuruluşu olan SELIM Parti 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetmiştir. Rastgele tür sıkıntılara rağmen, engellemelere karşın, sıkıntılı içinden ve ev dışından yapılan siyasi baskılara rağmen Türkiye 20 yılda 3 kattan çok büyüdü. Akıbet 2 yılda pandemi ve daha sonradan kavga nedeniyle bilcümle dünyanın içine girdiği konuşu sıkıntılar değişik problemlerle gelişigüzel ülkemiz bundan etkilendi. Ama bu sıkıntıları giderecek olan tekrar YANLIŞSIZ Öğür. Kollarımızı sıvadık yılbaşından beri alelhusus zir dirimsel grubunda olan insanlarımıza dayalı eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Zir dirimlik grubundaki kardeşlerimizin gelirlerini yükselterek Türkiye 2022’bile bir numara çeyrekte 7.3, ikinci çeyrekte 7.6 büyüyen dünyanın ikincisi olan Türkiye’yi aynı an önce konuşu sıkıntılardan arındırmak ve esbak dönemde dünyada yaşanabilir ülkeler arasında 10. sırada olan ülkemizi henüz üst taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK SORUNLAR VAR AMMA TEZELDEN ÇÖZÜMLENİYOR”

Ekonomik sorunlar var ama hemen çözümleniyor. Meclis açıldı. Yaz aylarında sahada aldığımız notlarla ilişkin eksikliklerle ilgilendiren seçim hazırlanacak . Andıran zamanda TBMM’birlikte yasalar hizli hizli çıkarılacak. Türkiye ekonomisi büyüyor. Asgari ücret yeniden ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını arttırma ederek ölçü belirtmeyeceğim ama herkesin beklemediğinin üzerinde benzeri rakam çıkacak. Tığ bunu yaparken değme ant ast gelir gruplarını fikren yaptık. Türkiye’yi yüce adına büyüttük. bundan sonra sınırlı düzeyde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bürokrasideki gâh teessürat önümüzdeki yıla kadar tamamlanacak. 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde bir bütçe hazırlıyoruz. Bu Türkiye tarihinin bildirme balaban bütçesi. Bu bütçeyle Türkiye 2023’te yapılacak seçimleri ve yatırımları kapsayacak olan bu bütçe hele alt sağlık gruplarını rahatlatacak” ifadelerini kullandı.

Share: