Edirne Belediyesi’nden Çöpleri Etrafa Saçan Hayat Için Suç Duyurusu

Edirne Belediyesi, geçmiş çağ kent merkezinde mukannen bir güzergahta konteynerlerdeki çöplerin rastgele etrafa atılması ile ilgilendiren yapılan incelemede belirlenen ancak kimliği belirleme edilemeyen tıpkısı güç üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na yanlışlık duyurusunda bulundu.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, eski sabah gübür toplamak amacıyla gittiği Atatürk Caddesi Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde kâin konteynerlerdeki çöplerin her yola atıldığını tayin etmişti. İşçilerin durumu amirlerine bildirmesinin ardından yapılan incelemede, Ayşekadın’dan Çuvaldız tarafında gidişin sağlandığı Atatürk Caddesi başlangıcından Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarı’nın üstelik bulunduğu Şükrüpaşa Caddesi üzerindeki cemi konteynerlerdeki çöplerin dirilik evet da kişilerce herhangi bir yola atıldığı belirlenmişti. Henüz sonraları saffet ekipleri durumu fotoğraflarla raporlayarak bölgeyi temizledi.

Devam eden incelemede olayın kimliği henüz belirlenemeyen bir güç yoluyla gerçekleştirildiği tespit edildi.

Edirne Belediyesi, planlı raporlar doğrultusunda bugün Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunsa bulunarak, olayı gerçekleştiren kişinin yakalanması amacıyla türel muamelat başlattı.

Uray Başkanı Recep Gürkan, olayın vatandaşlar ortada balaban aksülamel çektiğini, bu nedenle üstelik çöpleri etrafa saçarak bu durumu mucit kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını dilek ettiklerini söyledi.Share: