Edirne Valisi Kırbıyık, Vazıh Ukubet İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Edirne Berrak Ceza İnfaz Kurumu’nda incelemede bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, 5 bin dönüm alanda müesses Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun 3 bin 500 dönümlük alanında üretim yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, 1000 küçükbaş ve 1000 büyükbaşın bulunduğu hayvancılık bakım ve yetiştirme tesisleri, kanatlı hayvan tesisleri, ten entegre tesisleri, depolama tesisleri kabilinden bir nice birimin düz aldığı kaydedildi.

Edirne Berrak Ukubet İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin’den çalışmalar hakkında vukuf düz Ilbay Kırbıyık, Yıldızlı Ukubet İnfaz Kurumu’nun lüzumlu yapılaşma, icap teknolojik imkanların kullanımı ve gerekse istihsal nitelik ve kapasitesi ile Edirne’ye kazançlı yerine balaban katkı sağladığını belirtti.

3 bin 500 dönümlük zirai istihsal sahasında buğday, rüşvet, günebakan ve çeltik tarımının az çok erdemli rekolte ile yapıldığını ifade fail Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Buğdayda dekarda 700 kilo, ayçiçeğinde 300 kilogram ürün az çok muştulu değerler. Halen yapılan çeltik hasadından dahi yine faziletkâr ürün bekleniyor. Burada yapılan üretimi ve sağladığı iktisadi katkıyı haddinden fazla kıymetli kendisine değerlendiriyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ziyarette Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Çakozlamak, Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, F Tipi Faziletkâr Güvenlikli Ukubet İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Bozukluk, Merbut Ukubet İnfaz Kurumu Müdürü Yılmaz Boyraz de düzlük aldı.

Share: