Edirne’de 351 bin kişiye kıran eğitimi verildi

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Esbak, Edirne’dahi sene esasen bu yana tahminî 351 bin kişiye kıran eğitimi verildiğini belirtti.

Geçmiş, Eylül Ayı İl Umumi Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Sivil Savunma ve Bağımlı Afat Komisyonu’nun “2022 Manevra Yılı” çalışmaları kapsamında hayır aynı yemek hazırladığını söyledi.

Edirne İl Afet ve Ivedi Genişlik Müdürlüğü’nün kentte taktire haysiyet icraat yaptığını belirten Esbak, “Edirne bazında nüfusumuza balya ati vaziyette yaklaşık 351 bin kişiye terbiye verilmiştir. 410 bin nefis bire bir memleket bazında 351 bin kişiye yetişek verilmesi taktir edilecek benzeri durumdur.” diye konuştu.

Edirne’nin 4. derecede deprem bölgesi olduğunu belirten Önceki, şunları kaydetti:

“Acilen hemencecik toplumun yüzdelik 85’i yüzde 90’ı afetle ait eğitimlerini almış bu konuda bilgilenmiştir. Cenabıhak göstermesin hakeza bire bir kıyamet yerinde zararı ve duygusal kaybını sunu beş altı şekilde atlatacağımız ayrımsız il olmanın göstergesidir bu ifade. Yarkurul üyelerimiz de bu konuyla ilgilendiren alçak icraat yapmıştır. İl Facia ve Evgin Uzanım Müdürlüğümüz 14 alanda yapmış olduğu eğitimlerle bu sayıya ulaşmıştır.”

Edirne İl Genel Meclisi Sivil Defans ve Tabi Afetler Komisyon Başkanı İsmail Aliş, afet farkındalık, coşkunluk, hafif taharri istirdat, yer sarsıntısı, boşaltma, içtima, evgin genişlik ekip, insani arkalama ve psiko-toplumsal destek, cuşuhuruş uygulaması, TAMP/AYDES, KBRN farkındalık, kıyamet ve müstacel durum mobil benzetim tır eğitimleri verildiğini kaydetti.

Share: