Edirne’de Üniversite Öğrencilerinin Trecih Ettiği 1 Fazlalık 1 Eşyalı Dairelerin Kirası 5 Bin TL’ye Yaklaştı

Edirne’birlikte üniversite öğrencilerinin yeryüzü haddinden fazla yeğleme ettiği 1 fazlalık 1 dairelerin kiralarındaki çoğalma bitmeme ediyor. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şubesi Başkanı Aytaç Feda, “Eşyasız olan kiralık evler 3 bin-3 bin 500 lira. Okul başladığında bu rakamlar henüz da artacak, genişlik-talepten çevre. Eşyalı evlerin kiraları 5 bin TL’ye dayanacak kabil görünüyor” dedi.

Trakya Ahali Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şubesi Başkanı Aytaç Feda, üniversitelerin açılmasına sınırlanmış eyyam kaldığında Edirne’deki kiralık yurt piyasasını SIMURG Bili Ajansı’na değerlendirdi. Darülfünun görmek için kente gelecek öğrencileri edisyon eyyam beklediğini belirten Feda, şunları söyledi:

“ÖĞRENCİLERE BINDI OLMAMIZ GEREKİYOR”

“Şu dakika darülfünun kayıtları temizlemek için. Sekiz bin öğrenci, kavzamak amacıyla Edirne’ye gelecek. Fakat Edirne’birlikte familya sıkıntısı haddinden fazla iri. Kiraların erdemli olması ayrı benzeri gravite. Eşyasız olan kiralık evler 3 bin-3 bin 500 lira. Okul başladığında bu rakamlar henüz dahi artacak, arz-talepten ötürü. Eşyalı evlerin kiraları 5 bin TL’ye dayanacak kabilinden görünüyor. Halkımızdan istediğimiz; hepimizin çocukları var, hepimizin öğrencileri var, dışarıda okuyorlar, bunları göz önünde bulundurarak kiralar üzerine, ilimize gelecek olan öğrenciler üzerine havari ve bindi olma üzerine ricamız var. Onlar bile tamam; 800 bin, aynı milyon vererek envestisman yapıyor, karşılığını kategorik örtmek istiyor ama burada el birliği ile Edirneli tıpkı misafirperver kendisine öğrencilere destek ve havari olmamız gerekiyor.

“YATIRMIŞ OLDUKLARI PARALARI KESİNLİKLE ALAMAZLAR”

Toplumsal medyadan yahut internet üzerinden kiralık ocak paylaşanlar var. Bunlara halkımızın kanmaması, inanmamaları konusunda hatırlatmak istiyorum. Orada asparagas benzeri zar oluyor. Yatırmış oldukları paraları banko alamazlar. Özlük isteğiyle gönderdiği için de dava ve köylü kabul etme olayı ortadan kalkıyor. Bu konuda arzulu siteler üzerinden kiralık ve satılık evlere bakmaları gerekiyor. Içtimai iletişim araçları ve genel ağ üzerinden kiralık gözüken yerlere aldanmamaları konusunda hatırlatmak istiyorum.”Share: