Edirne’de Yapılacak Millet Bahçesine Sol Parti’den Aksülamel

SOL Fırka Edirne İl Örgütü, ahali ortada ‘Söğütlük’ olarak aşina İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire Yeri’nin, Budun Bahçesi’hangi dönüştürülmesine aksülamel gösterdi. SOL Parti Edirne Şekil İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, “Geçmek istenenin, yapılacak olanın ne olduğunu biz biliyoruz. Birilerine rant nail olmak ve öz yaşam biçimlerini bize bodoslamak” dedi.

SOL Tümen Edirne İl Örgütü, ‘Söğütlük’ namına bildik İzzet Arseven Kert Ormanı ve Mesire Yeri’nin uğrunda matbuat açıklaması yaptı. Açıklamayı Sol Tümen Edirne Tarz İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, okudu. Çolak, şunları söyledi:

“BUGÜNKÜ HALİNİ KULLANANLAR MİLLET DEĞİL Mİ?”

“Açık Oturum nüfuz kendi dirim biçimine, öz dünya görüşüne akıllıca görmediği seçme şeyi ya bulunmayan ediyor ya birlikte tıpkı mazeret uydurup değiştiriyor. Sonuç günlerde Söğütlük Site Ormanı gündemde. Sözde ‘budun bahçesi’ yapacaklarmış. Söğütlük Site Ormanı’nda Edirne Belediyesi, katışıksızlık ve hizmet hizmetlerinin birlikte, belediyenin işlettiği ufak benzeri mekan ile Edirnelilere hizmet vermekteydi. Söğütlük, kentlilerin soluklandığı ailesi ile gelip piknik yaptığı, alkollü-alkolsüz içkilerini kimseyi rahatsız etmeden içtikleri bire bir dirim alanıdır ve öyle kalmalıdır. ‘Söğütlüğü, Budun Bahçesi yapacağız’ diyorsunuz. Soruyoruz? Söğütlüğü bugünkü manasız ile kullananlar kavim değil mi? Cereyan Etmek istenenin, yapılacak olanın hangi olduğunu tığ biliyoruz. Birilerine getirim icat etmek ve zat yaşam biçimlerini bize bodoslamak. SOL Tümen Edirne Örgütü namına bu dayatmanızı asla kabul etmiyoruz. Söğütlük Site Ormanı Edirnelilere aittir öyle kalmalıdır. Edirne halkına ve birleştirme yapılara çağrımızdır, şehir ormanına eş çıkalım.”Share: