Edirne’den bodur kısa

Keşan Belediyesinin geçmiş dönme başkanlarından rahmetlik A. Kip Çırpan vefatının üçüncü yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Asri mezarlıkta düzenlenen törene, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bazen belediye divan üyeleri, Takatli Çırpan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

Helvacıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çırpan’ın Keşan’ın gelişimine kebir katkılarda bulunarak tıpkısı haddinden fazla başarıya imza attığını belirtti.

Çırpan’ı tıpkı misil elan rahmetle andıklarını aktaran Helvacıoğlu, “Tanrı mekanını behişt eylesin. Kendisini tırsmak, sadakat ve özlemle anıyor, arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dualar okundu ve Çırpan’nın mezarına karanfil bırakıldı.

İtfaiyecilik Haftası

Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, İtfaiyecilik Haftası zımnında tebrik kartı mesajı yayımladı.

Helvacıoğlu, mesajında, itfaiyecilerin çağdaş donatı ve personeli ile yalnız yangınlarda değil, başat ve depremler kabil cümle natürel afetlerde üstelik halkın birey ve mülk güvenliği üzere 24 saat canla başla çalıştığını vurguladı.

İtfaiyecilerin lahut bir görevi adına getirdiğini rapor eden Helvacıoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“İtfaiye ekiplerimiz görevlerini adına getirirken gelişigüzel tür öfke ve müstacel durumlarda özlük hayatlarını tehlikeye atarak, baskı şartlarda çalışmaktadır. Yaz, kış demeden hem hararet hem istirdat faaliyetlerini cansiparane yürütmektedir. Biricik ödülü ise kalburüstü olduğunda duyduğu hazdır.

Bu sebepten Keşan Belediyesi İtfaiyecilerine ve yurdumuzun tamlık itfaiyecilerine gayretlerinden ötürü gönül borcu borçluyuz. Bu ruh ve düşüncelerle; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız ayrımsız şekilde görevlerini adına getirmelerini talep ederken, yangınsız ve afetsiz günler diliyor, kül itfaiye aracı personellerimizin İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyorum.”

Share: