Edirne’den gücük bodur

Edirne’birlikte köyde etkili 65 yaş üstü kadınlara fiziksel aktivite eğitimi verildi.

İpsala Cemiyet Sağlığı Merkezi’nden yapılan açıklamada, İpsala ilçesine bağlı Hacıköy köyünde Esenlik Evi’ne başvuran 65 yaş ve üstü kadınlara lavta Vukuf Baykara Coşdu aracılığıyla fiziki etkinlik eğitimi verildiği belirtildi.

2021 yılı TÜİK verilerine bakarak Edirne’nin yüzde 15.8 buğulanmış nüfusu ile Türkiye’nin gözyaşı ortalaması yer efdal 9. ili olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Nemli isim oranının artması zayıflık ve nemli sağlığı konularında farkındalık çalışmalarının önemini arttırmıştır. Böylecene Dünya Keyif Örgütü yoluyla bilcümle dünyada 1 Teşrinievvel Acun Yaşlılar Haset olarak kutlanmaktadır. Bu sene düzenlenecek etkinlikler üzere fiziki etkinlik ana konu olarak belirlenmiştir.”

Keşan’da defa ve kaldırım çalışmaları sürüyor

Keşan ilçesinde kez ve yaya kaldırımı yenileme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Oyuntu Çeşme Çıkmaz’taki çalışmaları yerinde inceledi.

Helvacıoğlu, uray ekiplerinin yaptığı çalışmalarla ilçeyi güzelleştirdiğini belirtti.

Mezar Pınar Çıkmaz trafiğinin bir tane taraf yapılacağını rapor eden Helvacıoğlu, “Çarşı trafiğini rahatlatacak aynı ring öğün elan üretiyoruz. Biricik yön ve biricik abdestbozan parklama ile hem çıkmaz sakinleri abat edecek hem üstelik akıcı gidiş geliş ile sürücülerimiz abat edecek.” diye konuştu.

Share: