Ekrem İmamoğlu, 6’lı masa sorusuna böyle karşılık verdi: Birileri meraktan çatlasın patlasın, bizi ilişik tıpkısı husus namevcut

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’dahi katıldıkları programın arkası sıra zaman üstelik Sivas’ta ayrımsız dizi küşat ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu, Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Altını Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ile ise dönem içerisinde ayrımsız araya gelmedi. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu zaman içerisinde değişik ilçelerde vatandaşlarla bir araya geldi.

“O MASANIN BILDIRME ÇALIŞKAN NEFERİ EGO OLACAĞIM”

Akşam saatlerinde Sivas iklim merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu bir soru üzerine, “Masanın sunma canlı neferi olacağım” sözlerini yineleyerek, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Bütün genel başkanlar yaşıyor. Güzeşte sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çokça zer tıpkısı hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile benzeri aradaydık. Umumi başkanımız esbak Tokat’taydı. Bugün Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Nedeniyle ülkemizin herhangi bir noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Tıpkı tarafta herkesin bire bir fariza alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul kabil Türkiye’nin sunu heybetli kentinden mecmu ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Bugün birlikte Sivas’ta 250’yi fazla uray başkanımızla iki günlük say yapacağız. Sabahta Divriği’dahi iyicene benzeri eseri açtık. Dolayısıyla temas madde çok iyice olacak. Zamanı geldiğinde değme karar alınır, arz iyicene şeyler yapılır amma esasen söyleyeyim o masanın genişlik hareketli neferi ben olacağım. İnşallah cümle tıpkısı kararlılıkta koşar” dedi.

“ALTILI MASADA DAVA BULUNMAYAN”

İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na hitaben yaptığı “Karşıma çık” çağrısı hatırlatılarak, bu çağrının kuşkusuz bedel bulacağı, masada ülkü olup olmadığı soruldu. İmamoğlu bu istifham üstüne şunları söyledi:

“Tek ülkü namevcut. Birileri meraktan çatlasın dahi patlasın, bizi ilişkin bire bir husus yok. Biz işimize bakıyoruz, kimin ne dediğinin birlikte düpedüz ayrımsız önemi namevcut. Lafları birbirine karıştırıyorlar, nüfuz böyle mi tamam. Gelişigüzel dönme aykırılık ile ilgileniyor. İktidar hakeza mi tamam. Seçme gün İstanbul Belediyesi’nin işiyle gücüyle ilgileniyor. Bir dönme bulunmayan kim 6-7 bakanı hakkımızda laf etmeyi versin. İşleri güçleri bizleriz, yani onun üzere söylemek ki semere veren ongun taşlanır. Bana icra vekili moralimi, umudumu görür esasen. Gençleri, üreten insanları, esnafı, öğrencileri, hele kadınlardaki enerjiyi. Türkiye şişman tıpkısı değişimle alın karşıyadır. 2023 kül sıcaklığıyla Cumhuriyetin 100. yılının meşalesiyle geliyor. Bizde hazırız.”

Share: