Ekstrem taşıtçı tramvay hattında kilometrelerce ilerledi, yürekleri ağza getirdi

Baş Döndürücü taşıtçı tramvay hattında kilometrelerce ilerledi, yürekleri ağza getirdi

Tramvay hattında görenleri şaşkına çeviren fon: Önde anahtar, arkada tramvay

SAMSUN – Samsun’üstelik SUV tipi tıpkısı kurgu girdiği tramvay hattında kilometrelerce kere gitti, yürekleri ağza getirdi.

Samsun’dahi görenleri şaşkına çeviren tıpkı fenomen yaşandı. Plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen SUV tipi tıpkı vasıta, Atakum ilçesi Haliç Tramvay İstasyonu yanındaki hemzemin geçitten geçe tramvay hattına girdi. Etrafı çevrili olan hattan çıkamayan vesile, kilometrelerce rayların üstünde seyretti. İstasyonda muntazır vatandaşlar ise hattan tramvay hesabına araba geçtiğini görünce şaşkına döndü. Hattın alçak olduğu saatlerde yaşanan olayda önde çevirici, arkada tramvayın seyretmesi yürekleri ağza getirdi. Fenomen andaç düzenlilik kameralarına yansırken, sürücünün tramvay hattına sebep girdiği ise bilinmiyor.

Sürücülerin dikkatsizliği ve sistemi tanımamaları

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Umumi Müdürü Gökhan Beler, tramvay hattında yaşanan kazaların çoğunluğunun vatandaşların ve sürücülerin dikkatsizliği ve sistemi tanımamalarından kaynaklandığını söyledi. Beler, “Akıllı şehirler kapsamında hep kavşaklarımızın ve dayanak noktası geçitlerimizin modernizasyonu yapıldı. Geometrik düzenlemeleri yapıldı. Bu özellikle hem karayolu araçları üzere hem de yayalar için ayrımsız disiplinin sağlanması üzere yapıldı. Burada haddinden fazla iri aynı sorumluluk altına girdik. Olan kazaların çoğunluğu vatandaşların ve karayolu sürücülerinin az buçuk dikkatsizliklerinden ve sistemi tanımamalarından kaynaklıdır. Bundan Sonra kaymakamlık olması yerinde yahut ramak kala dediğimiz kazayla burun buruna kaldığımız hususlardan feyiz biraz henüz kazaları öngörebilecek bire bir yapıya büründük. Tehlikenin gelebileceği noktaları tespit ettik. Mecmu makinist arkadaşlarımızla birlikte bunları paylaştık. Bütün eğitimlerde de tığ bu konunun üzerine düştük” dedi.

Share: