Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu Silver Cloud’un

Elazığ Şehremaneti Başkanlığı Koşusu’nun bu yılki galibi Silver Cloud isimli safkan oldu.

Elazığ konkur sezonunun arz mehabetli mücadelelerinden biri olan Elazığ Uray Başkanlığı Koşusu gerçekleşti. 3+ nemli safkan İngiliz atlarına muhtemelen namına düzenlenen konkur, bin 900 metre vuzuh üzerinden kum pistte yapıldı. 2022 yılı Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu’nu jokeyi Necmi Altın ile başlama düzlük, Mehmet Demir’in sahibi ve Berrin Gedik’in birlikte yetiştiricisi olduğu Silver Cloud kazandı. Mehmet Gündüz’ün antrene ettiği 5 yaşlı safkan bu galibiyetiyle kariyerindeki 12. birinciliğini hanesine eklemiş oldu.

14 safkanın katıldığı yarışta Belgit Sarıdal’ın bindiği Kortveli Gogo tabelanın ikinci basamağında namına düzlük bulurken, Mehmet Taşkaya idaresindeki Cash To Master üçüncü, jokeyi Mehmet Doğan ile Grande Aquilla dördüncü ve Hasoğlum birlikte Hüseyin Altunkılıç’la koşudan beşinci olarak ayrıldı. Koşunun galibi Silver Cloud üzere bitiriş derecesi 2.10.12 olurken farklar ise 4 uzunluk – 1.5 kabile – kibir – 1.5 destan şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi yerine Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik’e kupasını ve jokey Necmi Değerli’a çiçeğini Elazığ Belediyesi Komutan Vekili Sami Fena Hâlde ikram etti. – ELAZIĞ

Share: