Elazığ’da Bocce Turnuvasının havza müsabakası yapıldı

Türkiye geneli huzurevleri beyninde planlı ve 55 ilden 108 huzurevinin katıldığı Heybetli Gençler Bocce Turnuvasının 4. Kadro önce maçı Elazığ’birlikte yapıldı.

Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın, Etkili Ihtiyarlama Izleme Belgesinde vadi düzlük ve huzurevlerinde artan yaşlıların sosyalleşerek fiziksel güçlerini artırmaya müteveccih namına başlattığı 60 Yaş Üstü Yüce Çoluk Çocuk Bocce Ligi sürüyor. 4. grupta savaş fail Gazi Yaşlılar Yurdu önceki maçı sahasında Malatya Huzurevi ile oynadı. Turnuvada, Elazığ Gazi Yaşlılar Yurdu ile Malatya Huzurevi sporcularının müthiş mücadelesiyle mülevven görüntüler oluşturdu. Karşılaşma Gazi Huzurevinin 12-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Huzurevinde spora başlayan bocce takımı sporcularının bodur sürede oylumlu başarılar elde ettiklerini anlatım fail Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Büyük Sait Çeçen, “Amacımız aktif yaşlanmayı konumlamak. Bununla ilgili huzurevlerimizde çok muhtelif icraat içindeyiz kim bunların yeryüzü önemlilerinden biri bile etkin hayatın içre olmalarını ulaşmak. Spor birlikte bunlardan biri. Sabık yıl sporcularımız Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Deneyimsizlik ve Spor Kulübü yoluyla tevhit edilen Balaban Gençler Bocce Turnuvasında lehçe ve Türkiye genelinde koca başarılar elde ettiler. Bugünde Malatya Huzurevini misafir ettik. Bocce maçı Gazi Huzurevimizin üstünlüğüyle sonuçlandı. Bünye müdürümüz Ziyaddin Karakaya, antrenörümüz Nara Yanlıç, bando kaptanımız Muazzez Taylan ve emeği güzeşte parçalanmamış personelimize teşekkür valör bocce takımımıza başarılar dilerim” şeklinde konuştu. – ELAZIĞ

Share: