Elazığ’da CHP’den SELIM Parti’ye intikal

Elazığ CHP İl eski Başkanlarından Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 şahsiyet yıldız bilimi, partilerinden çekilme ederek DOĞRU Parti’ye geçti.

15 Ağustosta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla rozet takılarak DOĞRU Partiye geçen CHP Elazığ İl eski Başkanı Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 kişilik heyet üzere SELIM Parti İl Başkanlığında rozet iare merasimi gerçekleştirildi. Planlı rozet yakışmamış merasiminde mütekellim Mustafa Ünsal Karatepe, aykırılık partisinin Türkiye’yi kuşatmak kadar bire bir derdinin olmadığını, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeden gitsin birlikte adına kim gelirse gelsin düşüncesinde olduğunu belirtti.

“Arkada muntazır apayrı geçişler dahi var onları dahi yeri geldikçe göreceksiniz”

Bugünün haddinden fazla hususi olduğunu nâkil YANLIŞSIZ Fırka Elazığ İl Başkanı Şerafettin Saika, “Öncelikle aramızda haddinden fazla altın şimdilik mihman amma beş altı sonraları el arkadaşımız olacak olan kardeşlerimizin töreni amacıyla tıpkı aradayız. Mustafa Ünsal Karatepe bizim kardeşimizdir. İnşallah daha çok birlikte teferruatlı yol yürüyeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın omuzlarından yükü alacağız. Hususi günleri manidar cümlelerle göndermek lazım geriye dönüp baktığımızda 21 yaşında 21 yılını kutlamış bir DÜRÜST Öğür ve onun çokça kurumlu ve haysiyetli tıpkı lideri ve onun çok koca benzeri kadrosunu görüyoruz. Kül 20 yıldır bu ülkeye bakım ediyor bizde onunla gelişigüzel bakım etmeye çalışıyoruz. Bu devlet devrim niteliğinde geçmiş yüzyıllar içerisinde yaşanmamış ve yapılmamış birçok şeye DOĞRU Fırka iktidarı ve onun lideriyle birlikte şahitlik ediyor ve etmeye da bitmeme ediyor. Sizler ve bizler bu şahitliğin kül ortasındayız. Bütün birlikte bizler da buna şahitlik ediyoruz bire bir zerre birlikte yük almaya çalışıyoruz. Sizlere ant ederim ruz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ismen yazacak, gururla anlatacak ve anlatıyor. Bizleri ihtimal ismen kimse hatırlamayacak amma şöyle bire bir tabirin geçeceğini imge ediyorum. Ayrımsız dahi onların kez arkadaşları vardı. 15 seçime girmiş ve 15 seçimi kazanmış selis 20 yıldır iktidarda mütezayit başka benzeri politik partiyi ego şahsen hatırlamıyorum. Bu manalı geçiş programından sonra bu geçişler önce olmayacak. Arkada bekleyen eksantrik geçişler da var. Onları de yeri geldikçe göreceksiniz. Özellikle Mustafa Ünsal Karatepe başlamak amacıyla bu kadroların bu ülkeye lacerem bakım ettiğini isteyerek ilişkin oldukları yere geldiler ve bizlerle gelişigüzel el birliği ve ünsiyet içerisinde gelişigüzel yol alacağız” dedi.

“Aykırılık partisinin Türkiye’yi ihata etmek kabilinden bire bir derdi bulunmayan”

Elazığ’birlikte 2011 yılında başladığı CHP İl Başkanlığını 2015 yılına kadar bitmeme ettirdiğini nâkil Mustafa Ünsal Karatepe ise “2011 genel seçimlerinde Elazığ’de Cumhuriyet Altını Umum Partisi 5’inci geçenek saylav adayıydım. Biz partiye galiba ayrımsız çizgiden geldik. Büyük emekler verdik ama şurası gördük, cesim olan vatanın olması, vatanın bütünlüğünün olması ve bayrağının olmasıdır. Bir ülkede vatanın bayrağın ve birliğin olmadığı zamanda o ülkede gözyaşı haddinden fazla tamam. Biz bunların hepsini gördük ve yaşadık. Biz buraya sol cenahtan geliyoruz. Herkesin fikrine, zikrine ve meşrebine ürkmek istihbar etmek zorundayız. Çünkü insanlarda ayrımlılık olacak ki ülkede güzel şeyler yaşansın. Biricik uyum tıpkısı özdek olduğu antlaşma o ülkede tıpkısı şey beklenmez. Sistemi ona göre ayarlayacaksınız. Tığ detaylı müddet siyaseti yaptıktan sonra 2015 yılı seçimlerinden sonradan ben Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığından çekilme ederek siyaseti burada noktaladık. O şekilde devam ettik ama Elazığ’a sonsuz gidip geliyordum. Elazığ’ın sorunlarının hangi olduğunu biliyoruz ama bulunan olan muhalefet partisinin Türkiye’yi yönetmek kadar tıpkısı derdi bulunmayan. Dava şu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkeden gitsin üstelik hesabına ki gelirse gelsin. Ego İl Başkanı olduğum sürece her ahit buna karşı çıkmıştım. Tığ şayet bu ülkede anne uymazlık partisiysek bizim katiyen iktidara gelmemiz lazım amma sizin iktidara katılmak kabil bire bir lüksünüz bulunmayan” diyerek konuştu.

“15 seçimi da mukassi çoğunlukla SELIM Tümen kazandı”

Cumhuriyet Altını Umum Partisini 5 kişinin yönettiğini, 6’ncı kişiyi aralarına almadıklarını rapor eden Karatepe, “Mehabet de kuşkusuz olsa yılda 300-400 milyon lira parası geliyor büyükşehirlerde da başkanlıklarımız var biz orada partiyi bu şekilde götürelim. Bizim amacımız nüfuz olmaktı biz bunları gördükten sonraları gerçekleri insanlara anlatmadan partide kim insanlar gelip bizlere söyledi. Başkanım sizin iktidar almak için aynı çabanız bulunmayan kim siz fakat muhalefette eğleşmek istiyorsunuz diyorlardı. 5’li masa 6’lı masa yolcu otobüslerinde oluyor ya 2+1, 3+1 deminden bunlar işi elan dahi büyüttüler ve tır olmaya başladılar. 6+1 diyoruz amma birin yanında yukarıda beşlik aksam var. Bunların ülkeyi atfetmek kabilinden ayrımsız derdi bulunmayan. Türkiye’birlikte 15 çıngı intihap oldu bu 15 devam seçimi ezici aynı ekseriyetle DÜRÜST Fırka kazandı. Amma şu var 6 tümen ayrımsız araya geliyor efendim biz SELIM Partiyi devireceğiz. Tükenik sunturlu devireceksin birlikte hesabına ki gelecek adayınız var mı evet üstelik adayınız Cumhurbaşkanı mı Başbakan mı olacak lacerem paylaşacaksınız. Mutluluk daha çok paylaşılmaya gidildi. Tığ bu ülkeyi elbet paylaşırız diyerek düşünüyorlar. Buna cevaz vermeyiz. Bizim görüşümüz ne olursa olsun. Biz bu kapıdan derun girerken tıpkısı misafirdik ama şuan dahi SELIM Partinin karı sahibiyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların peşi sıra 50 dirilik, YANLIŞSIZ Parti’ye geçip rozetlerini taktı – ELAZIĞShare: